španjolska liga

Barcelona pobijedila najlošiju momčad lige, ali još nije osigurala drugo mjesto

17.05.2024 u 06:50

U susretu 36. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila novog drugoligaša, posljednju momčad lige Almeriju 2-0 te korak je do osiguravanja druge pozicije iza prvaka Real Madrida

Oba gola za Barcu je zabio Fermin Lopez (14, 67). Katalonco dva kola prije kraja prvenstva imaju četiri boda više od Girone i šest više od Atletico Madrida na četvrtoj poziciji. Almerija na začelju s tek 17 osvojenih bodova ove sezone i odavno je izgubila sve izglede za prvoligaški spas.

U četvrtak su na rasporedu bile još dvije utakmice.

Real Sociedad je pobijedio Valenciju 1-0 osvojvši važne bodove u borbi za Europu. Gol odluke zabio je Andre Silva u trećoj minuti susreta.

Sociedad je sada šesti s 57 bodova, s Valencija deveta s 48 bodova.

Las Palmas i Real Betis su odigrali 2-2. Gosti su dva puta vodili, ali je domaćin uspio izboriti remi.

Betis je poveo u 21. minuti nakon autogola Mike Marmola, a samo šest minuta kasnije izjednačio je Alex Suarez. Betis do nove prednosti dolazi u 49. minuti preko Ayoze Pereza, a konačnih 2-2 postavio je Alberto Moleiro.

Betis je sedmi s 56 bodova, a Las Palmas drži 14. mjesto s 38 bodova.