Nakon prisilnog umirovljenja skupine generala 2000. godine, Damir Krstičević okrenuo se novoj poslovnoj karijeri u propulzivnoj IT branši, da bi nakon poziva Jadranke Kosor zatvorio krug i postao novi premijerkin savjetnik za vojna pitanja
Iako razočaran odlukom tadašnjeg predsjednika Mesića, koji je umirovio neposlušne generale, Krstičević se nijeupustio u politiku, već se okrenuo vrlo propulzivnoj IT industriji, točnije prodaji informatičke robe. U tvrtkiM San Stipe Matića, danas najvećem distributeru informatičke i elektroničke robe u regiji, odmah je postao prokurist tvrtke, a trenutačno obavlja funkciju zamjenika predsjednika nadzornog odbora. Dakle, zamjenika vlasnika tvrtke Stipe Matića, koji je na čelu NO.
Neki izvori tvrde da se Matić i Krstičević poznaju još iz studentskih dana. Za Krstičevića je poznato da se prije Domovinskog rata školovao na Vojnoj akademiji u Beogradu, dok je put samozatajnog vlasnika M San grupe Stipe Matića od nule do milijarde (prihodi M San grupe u 2009. iznosili su 1,9 milijardi kuna, dobit 26 milijuna kuna) ostao prilično maglovit. Poznat je pak imidž M Sana u poslovnim krugovima kao tvrtke koja je narasla na unosnim poslovima s državom.
Kao godina prekretnice spominje se 1999. kada su u Zagrebu organizirane Svjetske vojne igre, a M San isporučivao informatičku opremu MORH-u. Iako su već tada odradili unosan posao s MORH-om, navodno im je upravo angažiranje umirovljenog generala dodatno ojačalo odnose s državom. Slučajno ili ne, 'generalska tvrtka' 2004. dobila je unosan posao prodaje 300.000 računala u akciji Nagradimo odlikaše, koju je vodilo Ministarstvo znanosti na čijem je čelu bio Dragan Primorac.
Za državu je M San grupaodradila mnoge 'odlikaške' poslovevrijedne milijarde kuna, mediji su pobrojali da su samo u 2008. i 2009. s državnim tvrtkama ugovorili poslove vrijedne 600 milijuna kuna. Od aktualnih poslova spomenimo kako je njihov King ICT implementira SAP rješenja u HŽ-u i HEP-u, a projekt je težak stotinjak milijuna kuna. O maštovitim načinima na koje M San osvaja natječaje svjedoči slučaj HEP-a, kada su dimenzije kućišta propisivane u milimetrima kako bi se nokautiralo konkurentskog distributera računala. Gubitnici su se anonimo ispovijedali novinarima, no poslovi M Sana i dalje su se nezaustavljivo množili. Konkurencija tvrdi da, s obzirom na broj natječaja na koji se javljaju, od prodaje informatičke opreme i bijele tehnike do uvođenja IT rješenja, fizički više ne stižu odraditi obaveze pa angažiraju podizvođače za ugovorene poslove.
Uvijek šali skloni web forumaši tvrdili su, aludirajući na bliskost čelnika tvrtke s bivšim premijerom Sanaderom, da je ime tvrtke zapravo kratica od Mirjana Sanader. No bez obzira na pritvor samo jednog od navodnih političkih zaštitnika, nema straha za M San.Samo letimičan pogled na financijske pokazatelje tvrtke, kojima se hvale na svojim web stranicama, pokazuje potentne grafove i impresivan rast. M San grupa gradi već drugu tvornicu u Kini, a kada su zbog krize splasnuli državni poslovi, budućnost su pronašli u – poljoprivredi. Tvrtka M San ulaganja preuzela je poljoprivredna poduzeća Orahovica i PPK Valpovo, konkurirali su na natječaju za Vupik, koji je na kraju preuzeo Agrokor, a kuloari bruje da se po površini poljoprivrednog zemljišta koje imaju u Hrvatskoj i BiH mogu uspoređivati čak i s Todorićem.