DERBI KOLA

Andrijašević s dva pogotka sve preokrenuo u Osijeku!

19.02.2017 u 15:06

Nogometaši Rijeke pobijedili su u 21. kolu MAXtv Prve lige 3:2 u gostima kod Osijeka i tako stigli do izuzetno važne pobjede kojom su zadržali šest bodova prednosti ispred Dinama...

OSIJEK: Mikulić - Pušić, Lukić, Barać, Barišić - Mioč, Lesjak, Škorić - Boban, Ejupi, Lopa
RIJEKA: Prskalo - Ristovski, Elez, Šofranac, Žuta - Mišić, Bradarić, Vešović, Andrijašević - Gorgon, Gavranović

OSIJEK : RIJEKA 2:3 (Lopa 23, Ejupi 30 / Gavranović 18, Andrijašević 56, 85)

Kraj - velika pobjeda Rijeke u Osijeku!
85' - goool za Rijeku! Andrijašević je pobjegao obrani i sve preokrenuo!

76' - velika šansa za Andrijaševića, ali njegov udarac završava u bloku!
73' - opet prijeti Bezjak, ali Mikulić je na pravom mjestu
66' - velika gužva pred golom Rijeke ipak završava udarcem Ejupija preko gola
56' - goool za Rijeku! Franko Andrijašević je zabio glavom nakon ubačaja Vešovića!

49' - Bezjak prijeti glavom, ali lopta odlazi iznad gola
46' - Kek ubacuje u igru Romana Bezjaka, počeo je drugi dio
45' - kraj prvog poluvremena. U Gradskom vrtu igrao se dobar nogomet u prvih 45 minuta. Vidjeli smo tri gola, Osijek protiv Rijeke vodi 2:1
36' - izvrstan potez Lukića! Pucao je s nekih petnaestak metara nakon što se oslobodio trojice igrača Rijeke, ali lopta je otišla izna gola

30' - GOOOOOL! Kakav preokret, Osijek vodi 2:1! Boban je sjajno pucao, Prskalo taj udarac brani, ali odbijenu loptu u gol sprema Ejupi
27' - Osijek je sve opasniji, oslobodio se početnog grča i preuzeo inicijativu

23' - GOOOOOL! Osijek je izjednačio na 1:1! Pritisak domaćina se isplatio, već nakon pet minuta Osijek je poravnao. Sjajno je Ejupi ubacio u šesnaesterac Rijeke, a Ukrajinac Lopa nije imao problema svladati nemoćnog Prskala
20' - Osijek nije klonuo, dapače, krenuo je domaćin po izjednačenje
18' - GOOOOOL! Rijeka je povela 1:0! Bradarić je oštro ubacio u šesnaesterac, a na pravom je mjestu bio Gavranović koji zabija za vodstvo gostiju

7' - sad golu Osijeka prijeti Andrijašević, no Mikulić je na mjestu, spremno odbija taj pokušaj
5' - prva velika prilika na utakmici. Gavranović je lukavim udarcem pokušao matirati Mikulića, no taj je uradac blokirao Barać
1' - počeo je derbi Osijeka i Rijeke

Iza Rijeke je sjajna polusezona - u 20 utakmica ostvarila je 16 pobjeda i četiri remija, bez ijednog poraza. Donijelo je to sastavu slovenskog stratega Matjaža Keka šest bodova prednosti ispred Dinama, ali već jučer 'modri' su smanjili zaostatak na tri i odmah prebacili pritisak na lidera. Sad Kekovu momčad čeka težak ispit, Osijek se s Hajdukom bori za mjesto u Europskoj ligi, igra doma i sigurno će 'gristi'...

Na stranu to što u posljednjih 10 međusobnih susreta Osijek nema niti jednu pobjedu protiv Rijeke, sedam poraza i tri remija definitivno nisu demoralizirali momčad Zorana Zekića koja je bila najugodnije iznenađenje jesenskog dijela MAXtv Prve lige.