PRIMERA DIVISION

Barcelona se poskliznula na gostovanju kod Real Sociedada; 'kraljevi' u nedjelju mogu preuzeti vrh

14.12.2019 u 18:01

Španjolski nogometni prvak Barcelona u susretu je 17. kola Primere na gostovanju kod Real Sociedada u San Sebastianu igrala 2:2 (1:1)

Domaći su poveli iz dubiozno dosuđenog kaznenog udarca kojega je realizirao Oyarzabal (12-11m), a do poluvremena je na 1:1 poravnao Griezmann (38). Početkom nastavka Barcelona je stigla do preokreta preko Suareza (49), a konačnih 2:2 postavio je Isak (62) nakon velike pogreške vratara Barcelone Ter Stegena.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 79. minute.

• +7
La liga, Real Sociedad - Barcelona Izvor: EPA / Autor: JUAN HERRERO

U prvom subotnjem susretu Levante je kao gost svladao Granadu sa 2:1 (0.0). Levante je sada 11. sa 23 boda, a Granada deveta sa 24.

Nogometaši madridskog Atletica uspeli su se na četvrto mjesto ljestvice španjolskog prvenstva 2-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv Osasune u posljednjem subotnjem susretu 17. kola. Golove za Atletico postigli su Morata (67) i Saul (75).

Atletico sada ima 29 bodova, jedan više od petog Real Sociedada, a dva manje od treće Seville, dok je Osasuna 10. sa 23 boda.