POGLEDAJTE VIDEO

Juranović i Volland promašili penale, Union Berlin u drami ipak osigurao ostanak

18.05.2024 u 18:42

U posljednjem kolu Bundeslige od ispadanja se spasio Union Berlin nakon što je doma s 2:1 svladao Freiburg golom Janika Haberera u 92. minuti nakon što je natrčao na loptu poslije promašenog penala Kevina Vollanda.

Unatoč propuštenim prilikama iz dva penala Union je osigurao pobjedu koja ih je podigla s 16. na 15. mjesto na ljestvici.

Prvi kazneni udarac izveo je Josip Juranović u 38. minuti, no njegov pokušaj obranio je gostujući vratar Atubolu.

Drugi penal dogodio se u sudačkoj nadoknadi kada je Kevin Volland šutirao, ali je Atubolu ponovno bio uspješan. Srećom za Union, Haberer je iskoristio odbijanac i pospremio loptu u mrežu, što je izazvalo veliko slavlje navijača u Berlinu.

Pobjedom nad Freiburgom, Union Berlin je osigurao prvoligaški status, dok je Bochum pao na 16. mjesto nakon poraza od Werdera rezultatom 4:1. Bochum će sada morati igrati dodatne kvalifikacije protiv Fortune Düsseldorf kako bi zadržao svoj prvoligaški status.