EP U TEKVONDOU, BEOGRAD

Nika Karabatić 'pomela' svjetsku prvakinju i olimpijsku pobjednicu i uzela zlato

12.05.2024 u 20:07

Posljednjeg dana beogradskog prvenstva Europe u tekvondou 17-godišnja članica splitskog Marjana Nika Karabatić postala je prvakinja Europe.

Fenomenalna Karbatić je u finalu pobijedila 14 godina stariju Britanku Jade Jones, te je nakon kadetskog, juniorskog i mlađeseniorskog europskog zlata potvrdila svoj izniman sportski potencijal.

Dvostruka olimpijska pobjednica Jade Jones je dobila prvu rundu 12:5, da bi splitska tinejdžerica sljedeće dvije runde dobila uvjerljivo.

Drugu rundu s 8:2 a treću, koja je prekinuta zbog pet opomena za Britanku, kod rezultata 10:2 za Niku.

Na putu do zlata Nika je morala pobijediti iskusnu Turkinju Hatice Kubra Ilgun, a u polufinalu je doslovce pregazila aktualnu svjetsku prvakinju, Mađaricu Luanu Marton (11:2, 16:4).

Hrvatska je danas stigla do nove dvije medalje osvojivši tako ukupno sedam odličja, a brončana je Ivana Arelić iz zagrebačkog Oriona u kategoriji do 62 kilograma.