ŠOK ZA KATALONCE

Valencia nokautirala Barcu na Camp Nou

01.02.2014 u 18:19

U 22. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Valencia je na Camp Nou pred oko 67 tisuća gledatelja svladala Barcelonu 3:2 te joj je uzela važne bodove u utrci za naslov prvaka

Premda ove sezone Valencia ne igra na razini prošlih godina, kada su bili najveća prijetnja Barçi i Realu, gostujući su igrači odigrali hrabro, te su prepoznali nesigurnu i neprepoznatljivo lošu Barcelonu tijekom ove subote.

Utakmica je počela očekivano, već poslije sedam minuta je Alexis Sanchez poentirao nakon Messijeve asistencije. No, preokret se dogodio krajem prvoga i početkom drugog dijela. Izjednačio je u 44. Dani Parejo, a u 48. je prekrasnim pogotkom gostima vodstvo donio Piatti.

Potom je Messi vratio nadu domaćinu kada je u 54. realizirao najstrožu kaznu, ali je izuzetno loš obrambeni dan Barcelone naplatio Paco Alcacer koji je u 59. postavio konačnih 3-2. Imala je Valencia još prilika za pogodak, pogotovo nakon 78. minute kada je domaćin ostao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Jordija Albe. Barcelona je posljednju priliku za bod propustila u nadoknadi kada se Messi ušetao u šesnaesterac, ali mu je udarac nogom obranio Diego Alves.

Barcelona je do ove utakmice imala omjer od deset domaćih pobjeda u deset utakmica, dok je Valencija upisala tek treće gostujuće slavlje, a ujedno napomenimo kako je sa osam pogodaka imala i jedan od najslabijih napada u cijeloj ligi, kada su u pitanju gostujuće utakmice.

Poslije ovog rezultata u nastavku kola obje madridske momčadi, i Atletico i Real, mogu na ljestvici preskočiti Barcelonu koja je od početka prvenstva boravila na prvom mjestu.

Barcelona - Valencia 2:3