LUDA UTAKMICA

Golčina mjeseca spasila osam zagrebaša u predgrađu

11.12.2015 u 19:55

U prvom ogledu 20. kola MAXtv Prve lige Inter je dočekao Zagreb i nakon dva kaznena udarca i čak tri isključenja gostiju završilo je remijem 2:2 (0:1)

Zagreb je nakon tri uzastopna poraza došao u gotovo bezizlaznu situaciju, no gostovanje u Zaprešiću nudilo je povratak na stazu nadanja. Inter s druge strane nije nikoga pobijedio pet kola, a u posljednja tri nije niti zabio gol; no u dvoboju sa Zagrebom ponovno se golgeterski razbudio Ilija Nestorovski.

U prvom dijelu Livaković je dobro čuvao Zagrebovu mrežu, a jedini pogodak završio je u mreži Intera. Najbolji pojedinac gostiju Gabrijel Boban u 33. minuti je našao put do vodstva Zagreba i Inter je morao tražiti put do (barem) boda u nastavku dvoboja.

Drugo poluvrijeme donijelo je mali nogometni vatromet u maglom okovanom Zaprešiću. Već u 54. minuti Nestorovski je pobjegao Matiću i u gol pretvorio 'zalutali' ubačaj Bočkaja. Nisu prošle niti dvije minute nakon izjednačenja i Zagreb se našao u gotovo bezizlaznoj situaciji...

Bočkaj, koji je ušao s klupe i bio jedan od ključnih igrača, sjurio se po lijevoj strani u kazneni prostor gdje mu je u duel ušao zagrebaš Bevab. Bevab je nakon klasičnog 'remplanja' i pao, a sudac Frković dosudio mu je kazneni udarac i isključujući drugi žuti karton. Nestorovski je s bijele točke mirno pogodio svoj 13. ligaški gol sezone kojim je učvrstio poziciju najubojitijeg igrača ovog prvenstva.

Bočkaj već u 60. minuti iz slobodnog udarca gađa gredu, no Zagreb se uspio izvući iz 'knock downa'.

Sve je počelo u 82. minuti kada je vratar Livaković izmicao nogu u duelu, no sudac Frković vidio je (krajnje upitan!) kontakt i sasvim nesuvislo pokazao vrataru Zagreba izravan crveni karton. Nestorovski je opet namjestio loptu na bijelu točku, no dok se čekalo da pričuvni vratar Jakša Herceg uđe u igru, izravan crveni karton dobio je i treći zagrebaš Šehić.

Nezagrijani Herceg je stao na liniju i sjajnom paradom obranio prizmeni udarac Nestorovskog. Nadoknađeno je pet minuta vremena, a osam rastrčanih zagrebaša uspjeli su obraniti bod koji su u najmanju ruku - zaslužili.

Inter Zaprešić Zagreb 2:2