LIGA PRVAKA

Dinamo opet bez gola i boda: Porto dobio 3:0

21.11.2012 u 20:01

Deset utakmica bez pobjede u Ligi prvaka, nula pogodaka u rubrici zabijenih golova i razočarenje igrom, to je u najosnovnijim crtama sukus Dinamova nastupa u najcjenjenijem klupskom nogometnom natjecanju na svijetu unazad dvije godine. Može li Porto išta promijeniti?

Pred Dinamom se u srijedu nalazi izuzetno teška zadaća; Porto s kojim igra u 5. kolu Lige prvaka, već 23 utakmice nije okusio poraz na svom travnjaku, a u posljednjih 10 utakmica na Dragau je primio samo tri gola. No 'modri' nemaju više što kalkulirati; njihovo europsko proljeće i dalje je nedostižan san (makar za to i dalje postoje teoretske šanse), no možda se može popraviti barem - dojam.

Ukoliko (opet) izgubi, Dinamo će se opasno približiti rekordu Anderlechta koji je upisao 12 poraza za redom u Ligi prvaka, a ukoliko (opet) ne zabiju s 'modrima' će se strani i domaći novinari nastavljati sprdati. Ante Čačić, dakle, ima tešku zadaću u Portugalu, no i pitanje je je li dorastao takvom problemu. Igrati s malim Alenom Halilovićem od početka ili mu opet dati samo 10-tak minuta, kako postaviti igru na sredini terena, s koliko napadača krenuti na Porto, sve su to pitanja na koja navijači danima traže odgovore. No nisu ih dobili. Pitanje je tek ima li ih i Čačić!

Porto: Helton - Danilo, Otamendi, Mangala, Ba (od 66. Sandro) - Defour (od 66. Fernando), Gonzales (od 75. Atsu), Moutinho - James, Martinez, Varela

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Vida, Šimunić, Pivarić - Ademi, Kovačić, Brozović - Sammir (od 76. Puljić), Čop (od 84. Halilović) - Beqiraj (od 86. Krstanović)

Porto - Dinamo 3:0(1:0)

90+3 Kraj utakmice!
90+2 Izvrsna šansa za Varelu za 4:0, no sjajno brani Kelava
90' Igrat će se 3 minute sudačke nadoknade
89' Izvrsna obrana Kelave nakon finog udarca Martineza
86' Gooooooooooool! 3:0 Varela nakon lijepe i brze akcije Moutinha koji je asistirao petom
84' Konačno ulazi i mladi Alen Halilović!
82' Dinamo je počeo padati u tempu i Porto sve lakše stiže pred kazneni prostor 'modrih'
80' Sad je i Danilo uputio udarac iz daljine, ali s istim epilogom kao i prethodni Sandrov
78' Bezopasan pokušaj Sandra iz velike daljine
77' Ante Čačić je iz igre izvadio najboljeg igrača Sammira, a ubacio Antu Puljića. Zanimljiv i teško dokučiv potez
76' Beqiraj u naletu, ali Sandro izbacuje u korner
74' Udarac Martineza odlazi daleko od gola
70' Sammir je izveo 'slobodnjak' dao priliku Čopu za udarac s ruba kaznenog prostora, no domaćini su presjekli akciju
69' Vrsaljko je izborio slobodni udarac kod korner zastavice
66' Gooooooooooool! 2:0 Moutinho fenomenalnim udarcem iz 'slobodnjaka'
64' Nova gužva u kaznenom prostoru Porta i opet domaćini panično izbacuju loptu iz svog peterca
63' Ubačaj Beqiraja prem aČopu, no Danilo izbacuje glavom u korner
61' Dinamo je opet uspostavio ravnotežu na travnjaku, no i dalje se prečesto rade pogreške u dodavanjima već na početku akcija
57' Pokušaj ubačaja Vrsaljka, novi korner za Dinamo
56' Sjajan udarac Martineza, no Kelava brani vrhovima prstiju
55' Kovačić je izborio još jednu lotu na sredini travnjaka i još jedan faul suparnika
53' Izvrsna akcija Kovačića kojeg je Ba zaustavio grubim prekršajem, no do lopte je stigao Čop pa je dosuđena prednost. Nažalost, od te akcije na kraju nije bilo niti udarca prema Heltonu
49' 'Modri' na startu drugog dijela prebrzo poklanjaju loptu suparnicima, umjesto mirnog dodavanja uvijek netko počne paničariti i izbija loptu daleko od suigrača
48' Dobar udarac Rodrigueza, no Kelava odbija loptu nazad u polje
46' Kovačić izbacuje loptu u korner, to je četvrto ubacivanje iz kuta za Porto
46' Nastavak 'otvaraju' nogometaši Porta

45' Kraj 1. poluvremena!
45' Nova brza i dobra akcija Dinama, no Beqiraj je umjesto udarca izabrao ubacivanje, pa od svega nije bilo ništa
43' Dinamu je i božica Fortuna okrenula leđa; prvo je udarac Sammira završio u stativi, a u 40. minuti nisu prošli ni super udarci Beqiraja i Vide
40' Udarac glavom vide, Helton je jedva obranio, a udarac Beqiraja netko je očistio doslovce na gol crti
39' Izvrsna prilika za Beqiraja, no u zadnji čas je uklizao Otamendi i izbacio loptu u korner
38' Dinamo pokušava velikim brojem dodavanja u zadnjoj liniji umrtviti igru, no igrači Porta su prilično aktivni u napadima na loptu
34' Porto pokušava zaprijetiti golu gostiju preko sredine, no zasad svi pokušaji završavaju u rukama Kelave
31' Novi korner za Dinamo, Sammir je nabacio na Beqiraja, no stoperi Porta uspjevaju izbaciti loptu u još jedan korner
30' Duga i visoka lopta Moutinha nije zavarala Kelavu, lak posao za Dinamovog golmana
28' Šut Varele, Kelava hvata
28' Posjed lopte iznosi 60:40 za Porto
27' Rodriguez puca preko 'živog zida', ali Kelava bez problema hvata loptu
26' Varela je izborio 'slobodnjak' na oko 25 metara od Kelave
24' Dobra prilika za Moutinha, no puca visoko iznad gola
20' Bio je to još jedan od onih 'dinamovskih' pogodaka, primljen nakon odbijanaca i gužve. Na kraju je lopta stigla do Lucha Gonzaleza, koji je lijepim udarcem svladao Kelavu
20' Gooooooooooool! Nažalost Dinamo je primio pogodak. Porto vodi 1:0
19' Prvi korner za Dinamo, no od svega ništa
17' Dinamo se opet povukao na svoj dio travnjaka i vrlo dobro parira napadačima Porta
15' Udarac Moutinha odlazi pored gola
13' Kakva prilika Sammira! Vida je povukao kontru, a Sammir je nakon par koraka pucao i pogodio stativu!
12' Sammir u dobroj poziciji, no suci označavaju zaleđe
10' Brozović je izborio prekršaj na polovici Porta
9' Dinamo je odigrao nekoliko dobrih minuta - s ofanzivnom orjentacijom i dobrom dinamikom napada
6' Udarac Sammira s 25 metara, lopta odlazi pored gola
4' Novi ubačaj Varele, ovog puta puno opasniji, no Vida izbacuje loptu u korner ispred Martineza
3' Prvo ubacivanje Porta u kazneni prostor Dinama, no Varelinu loptu nije imao tko primiti
2' Mladi 16-godišnji Alen Halilović ipak je ostao na klupi za pričuve
1' Početni udarac na središtu travnjaka imaju nogometaši Dinama. Počela je utakmica!