Mali zrakoplov Mooney Ovation M20R, koji je poletio iz Zagreba, nestao je s radara na području Velike planine u Sloveniji nešto poslije 8 sati. Potraga za pilotom i dalje je u tijeku, a vatrogasci iz obližnje Kamniške Bistrice objavile su i prve fotografije kuće na koju se zrakoplov srušio
Kako je tportal ranije izvijestio, letjelica je počela naglo gubiti visinu, spuštajući se u spirali s visine od 2,5 kilometara.
Ljubljanska policija potvrdila je da se radi o padu zrakoplova.
'Iz za sada nepoznatog razloga kontakt s avionom izgubljen je na području Velike planine, gdje policija i druge spasilačke službe trenutno provode aktivnosti. Potragu otežavaju izuzetno loše vrijeme i slaba vidljivost, što također otežava let spasilačkim helikopterima', napisali su.
Kasno poslijepodne PU Ljubljana dopunila je priopćenje, objavivši kako aktivnosti spasilačkih službi još nisu dovršene te da će se nastaviti tijekom noći i sutra tijekom dana. Dodaju da je u kući na koju se srušio dio zrakoplova 'otkriveno nekoliko dijelova aviona, ali pilot još nije pronađen'.
Svoje priopćenje na Facebooku objavili su i vatrogasci Kamniške Bistrice, koji su prvi intervenirali na terenu.
'Vatrogasci su u 10 sati dobili dojavu o nestanku letjelice na području Velike planine. Krenuli smo žičarom te s ostalim službama dogovorili tijek potrage. Podijelili smo se u nekoliko timova i pretražili šire područje od gornje stanice žičare prema planini Konjščici, gdje bi se mogao nalaziti nestali avion. Oko 12:30 sati jedna od ekipa pronašla je oštećenu zgradu, kolibu Strojarskog fakulteta, koja je bila prepolovljena. Pronašli su krilo i kotač letjelice. Nakon što je policija preuzela koordinaciju događaja, jer naša pomoć više nije bila potrebna, vatrogasci PGD Kamniška Bistrica vratili su se u sjedište, a zatim smo u dogovoru s voditeljem intervencije napustili mjesto intervencije', izvijestili su.
Dodaju kako su vremenski uvjeti na terenu su nepovoljni, a udaljenost terena otežava osiguranje adekvatne opreme za siguran rad. Savjetuju svima da se ne kreću ovim područjem jer su uvjeti opasni, prvenstveno zbog vremenskih uvjeta i strmine.