Dvije godine nakon prozirne žabe, japanski znanstvenici uzgojili su prozirnu ribicu, kojoj su svi organi vidljivi, što omogućuje izbjegavanje spornog seciranja
'Možete vidjeti kako joj kuca srce, ali i promatrati druge organe, jer joj ljuska i koža nemaju pigmenta', objasnio je Yukara Tamaru, profesor biologije na Sveučilištu Mie.
Kako bi to postigla, ekipa je izvela niz križanja riba svijetle boje i sada je moguće promatrati organe te životinje bez sekcije.
Možete joj promatrati mozak, dok mirno pliva u akvariju, naveo je Tamaru.
Druga japanska ekipa je 2007. uzgojila prozirnu žabu kako bi izbjegla vivisekciju. Oni su najavili da napreduju u procesu masovne proizvodnje. Profesor Masayuki Sumida s Biološkog instituta vodozemaca Sveučilišta u Hirošimi je rekao da će sljedeće godine te životinje staviti na tržište.
Tada će laboratoriji i škole moći kupiti prozirne punoglavce i žabe, a moći će ih kupiti i osobe koje žele ljubimca, za oko 10.000 jena, ili 75 eura. Sumida kani svoje žabe prodavati i u inozemstvu.
Znanstvenici iz Sumidine ekipe su uspjeli stvoriti prozirnu žabu genetskim manipulacijama rijetkih albino primjeraka smeđe japanske žabe.