Pjesmom 'Nebo plače' James Night predstavio se ljubiteljima Dore i Eurosonga, no korisnici društvenih mreža već dulje znaju za ovog talentiranog mladića koji se sjajno snašao u svijetu TikToka. Reakcije na njegovu pjesmu na društvenim mrežama vrlo su pozitivne, a vidjet ćemo hoće li ga gledatelji svojim glasovima poslati u finale
Počela je druga večer našeg izbora za pjesmu Eurovizije, a pod rednim brojem dva predstavio se James Night. Iako mnogima ovo ime još uvijek zvuči nepoznato, riječ je o zaista vrlo poznatom imenu na društvenim mrežama!
Njegov sadržaj na TikToku prati čak 31,7 tisuća ljudi, dok na Instagramu ima više od 16 tisuća pratitelja.
Popularnost mladić može zahvaliti objavama u kojima prevodi pjesme s engleskog na hrvatski, ali i obrnuto, što je izazvalo veliku pozornost domaće i strane publike koja ga obožava. Njegove objave postale su viralne, a prijevod hita 'Pusti, pusti modu' Zdravka Ćolića pregledalo je više od 1,7 milijuna korisnika TikToka te je prikupio više od 111.000 lajkova!
Iako se na Doru prijavljivao više puta, šira publika upoznala ga je tek večeras s pjesmom 'Nebo plače'.
'Bilo je tu svakakvih pjesama, svakakvog opusa i žanrova. Ali eto, sada se dogodila pjesma 'Nebo plače'. Vjerujem da su malo i moje društvene mreže imale utjecaj, ali napokon se zna tko sam i moje ime je u medijima, na čemu sam jako zahvalan', priznao je ranije glazbenik o kojem ćemo zasigurno još puno slušati.
Iza imena James Night krije se Vinkovčanin Leonardo Šajin koji je već kao šestogodišnji dječak po sluhu naučio svirati klavir, a znanje je dodatno izbrusio u glazbenoj školi te pjevanjem u zborovima.
'Prvo sam bio ghostwriter (pisac iz sjene) za neke strane producente i njihove izvođače pa sam im pisao pjesme, ali ne smije se znati koje, a u srednjoj sam školi odlučio izbaciti nekoliko svojih pjesama', rekao je glazbenik u serijalu 'Ususret Dori'.
Osim glazbom, Šajin se rado bavi humanitarnim radom te je promotor tolerancije i tolerantnog društva!
Prije nekoliko je godina organizirao brojne humanitarne akcije na području Vukovarsko-srijemske županije, a zbog toga je 2011. godine i dobio iznimno cijenjenu nagradu 'Luka Ritz' za promicanje nenasilja i nulte tolerancije prema nasilju.