PREMIERSHIP

Arsenal minimalnim trijumfom sam na vrhu; kiks Leicestera

02.01.2016 u 18:41

U 20. kolu engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je u subotu pobijedio Newcastle sa 1-0, dok je Leicester protiv Bournemoutha odigrao 0-0, pa sada vodeći "topnici" bježe "lisicama" dva boda

Pobjedu Arsenalu donio je Laurent Koscielny u 72. minuti, dok Leicester nije iskoristio penal i prednost igrača više kujo je imao u posljednjih pola sata. Naime, u 59. minuti penal Riyada Mahreza obranio je vratar Bournemoutha Boruc. Kazneni udarac izborio je Jamie Vardy, kojeg je oborio Simon Francis i pritom je zaradio crveni karton. Hrvatski napadač Andrej Kramarić nije bio u sastavu "lisica".

Manchester United je na Old Traffordu jedva uspio svladati Swansea sa 2-1, čime je okončan niz od sedam utakmica bez pobjede i sada trener Louis van Gaal može lakše disati. United je poveo u 47. minuti golom Anthonyja Martiala, a poravnao je Gylfi Sigurdsson u 70. No, u 77. minuti napokon je zabio i Wayne Rooney i tako je donio pobjedu "crvenim vragovima".

U derbiju začelja Sunderland je na svom terenu svladao Aston Villu sa 3-1, pobjedničke golove u 72. minuti i u sudačkoj nadoknadi zabio je iskusni Jermain Defoe. Aston Villa je ostala prikovana za dno sa samo osam bodova.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je u gostima svladao Watford sa 2-1, zahvaljujući pogocima u završnici susreta.

Watford je poveo u 55. minuti. Nakon kornera lopta je okrznula braniča Cityja Aleksandra Kolarova i završila je u mreži. Izgledalo je da će Watford, nakon što je prije dva tjedna dobio Liverpool, skinuti još jedan veliki skalp, ali u završnici susreta, u tri minute, City sa dva pogotka dolazi do važne pobjede u utrci za naslov.
U 82. minuti nakon kornera sjajnim poluvolejem Yaya Toure pogađa za 1-1, a pobjedu Cityju donio je Sergio Aguero u 85. minuti.