liga prvaka

Atletico Madrid i Atalanta posljednji su osigurali osminu finala Lige prvaka, Modrić zabio za Real

11.12.2019 u 23:18

Nogometaši Atletico Madrida posljednji su sudionici osmine finala Lige prvaka nakon što su u 6. kolu skupine D na svom stadionu pobijedili moskovski Lokomotiv 2:0, dok je Luka Modrić bio strijelac u pobjedi Reala u Bruggesu

Uoči posljednjeg dana natjecanja po skupinama Lige prvaka bila su nepoznata još samo dva mjesta koja vode u osminu finala, a na koncu su ih popunili Atalanta i Atletico Madrid, a svih 16 klubova dolazi iz Liga petice.

Prije njih plasman u osminu finala izborili su PSG, Bayern, Manchester City, Juventus, Liverpool, Barcelona, RB Leipzig, Valencia, Real Madrid, Tottenham, Napoli, Borussia Dortmund, Lyon, te Chelsea.

Poznato je i osam klubova koji sele u Europsku ligu, a to su Ajax, Benfica, Inter, RB Salzburg, Šahtar, Olympiacos, Club Brugge i Bayer.

Nogometaši Atletico Madrida su već u 2. minuti promašili kazneni udarac, no u 17. minuti iz novog penala Joao Felix je doveo Atletico u vodstvo. U 54. minuti Felipe podiže prednost na 2:0 i momčad Diega Simeonea već je mogla slaviti ulazak među 16 najboljih klubova Europe. Vedran Ćorluka je igrao za Ruse do 69. minute.

• +7
PSG - Galatasaray, Liga prvaka Izvor: EPA / Autor: YOAN VALAT

U drugoj utakmici ove skupine Juventus je slavio u Leverkusenu 2:0 golovima Ronalda i Higuaina.

U skupini A PSG je na Parku prinčeva slavio protiv Galatasaraya 5:0, golove su zabijali Icardi (32), Sarabia (35), Neymar (47), Mbappe (63) i Cavani (83, pen).

Real je ubilježio pobjedu kod Club Bruggesa 3:1. Luka Modrić je postigao treći gol za Real u sudačkoj nadoknadi, a Belgijanci su, unatoč porazu, ostali na trećem mjestu i otišli u Europsku ligu.

• +4
Club Brugge - Real Madrid, Liga prvaka Izvor: EPA / Autor: STEPHANIE LECOCQ

U skupini B Bayern je u Münchenu pobijedio Tottenham 3:1, dok je u Pireju Olympiacos golom Arabija iz penala u 88. minuti slavio protiv Crvene zvezde 1:0 i osigurao treće mjesto i Europsku ligu.

U Münchenu je Ivan Perišić igrao do 88. minute za Bayern, koji je grupnu fazu završio sa svih šest pobjeda.

• +54
Dinamo - Manchester City, 6. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

Ždrijeb parova osmine finala nogometne Lige prvaka bit će 16. prosinca u 12 sati u Nyonu.

U osmini finala međusobno ne mogu igrati klubovi koji su igrali u istoj skupini, te klubovi iz istih zemalja.

Prve utakmice osmine finala na rasporedu su 18. i 19. veljače, te 25. i 26. veljače, dok su uzvrati 10. i 11., te 17. i 18. ožujka.

Ove godine finale je 30. svibnja na stadionu Ataturk u istanbulu.

POBJEDNICI SKUPINA: PSG, Bayern, Manchester City, Juventus, Liverpool, Barcelona, RB Leipzig, Valencia

DRUGOPLASIRANI: Real Madrid, Tottenham, Napoli, Borussia Dortmund, Lyon, Chelsea, Atalanta, Atletico

SELE U EUROPSKU LIGU: Ajax, Benfica, Inter, RB Salzburg, Šahtar, Club Brugges, Bayer, Olympiacos