ne ide bez messija

Barcelona opet kiksala, ali je dobila najmlađeg strijelca u povijesti kluba; Ansu Fati istinska je senzacija

31.08.2019 u 20:33

Bez ozlijeđenih Lea Messija i Luisa Suareza, te sa Ivanom Rakitićem na klupi, Barceloni ne ide dobro u novoj sezoni. Nakon poraza u prvom kolu kod Athletica u Bilbaou, u subotu je Barca u 3. kolu u gostima kod Osasune odigrala 2:2...

Baskija je očito nesretna za nogometaše Barce, u Bilbau su izgubili sva tri boda, a sada su u Pamploni odigrali samo 2:2.

Domaćini su poveli golom Roberta Torresa u 7. minuti, a izjednačenje Barceloni donio je 16-godišnji napadač iz Gvineje Bisao Anssumane Fati, koji je tako postao najmlađi strijelac u povijesti Barcelone kad je u pitanju španjolsko prvenstvo. Smijenio je Bojana Krkića, koji je dosad bio najmlađi strijelac Barce u Primeri.

Za Ansua Fatija ovo je desetak dana za pamćenje jer u prošlom je kolu postao drugi najmlađi debitant u dresu Barcelone, a sada je i ispisao povijest. Da stvar bude još i bolje, Fati je u igru ušao u 46. minuti, a zabio već u 51. minuti.

Brazilac Arthur u 64. minuti donosi prednost Barceloni, ali jedan od najiskusnijih u redovima katalonskog velikana - stoper Gerard Pique - u samoj završnici utakmice igra rukom u kaznenom prostoru i Osasuna je dobila prigodu da iz penala izjednači. To je i učinio Roberto Torres u 81. minuti.

• +3
La liga, Osasuna - Barcelona Izvor: EPA / Autor: Jesus Diges

Napomenimo kako je Osasuna tradicionalno opasna na svom terenu, trenutno ima 22 utakmice bez poraza - 18 pobjeda i četiri remija! Posljednji su domaći poraz nogometaši Osasune ubilježili još 12. rujna prošle godine u Kupu kralja...