DOBAR JE I BOD

Bilić 'otkinuo' bod na Old Traffordu, Mourinho isključen

27.11.2016 u 20:06

U 13. kolu engleskog prvenstva West Ham našeg Slavena Bilića odigrao je 1:1 u gostima kod Manchester Uniteda na Old Traffordu

Bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić već tjednima živi 'na rubu', njegov West Ham se muči i nikako da proigra, a nije ga pomazio ni raspored. Tako su u nedjelju, u 13. kolu engleskog prvenstva, 'čekićari' morali na Old Trafford u goste Manchester Unitedu.

Utakmica nije mogla bolje početi za Bilića i njegove izabranike. Već u 2. minuti Dimitri Payet izveo je slobodan udarac s desne strane, a glavom je za vodstvo 'čekićara' zabio Diafra Sakho! No nakon toga su domaći preuzeli inicijativu i zagospodarili terenom, a obrana West Hama bila je na velikim iskušenjima.

Popustili su 'čekićari' u 21. minuti, za 1:1 glavom je zabio Zlatan Ibrahimović nakon ubacivanja Paula Pogbe. Novi šok domaćinima priredio je nitko drugi do Jose Mourinho.

Temperamentni je Portugalac u 27. minuti 'poludio' nakon što je Pogba dobio žuti karton zbog simuliranja. Napucao je Mourinho bočicu s vodom koja je stajala uz teren, a sudac mu je pokazao crveni karton te je ostatak susreta morao gledati s tribina.

U nastavku je West Ham zaprijetio - prvo Sakho, potom iz slobodnjaka i Payet. United je pokušao preko Lingarda i Mhitaryjana, ali lopta nije htjela u gol. U samoj završnici utakmice, u 89. minuti izvrsnu je priliku imao Fletcher, mogao je 'potopiti' United, ali je njegov pokušaj obranio De Gea...

Diafra Sakho Goal HD - Manchester United 0-1...by Live1Goals

Arsenal
je na svom stadionu svladao Bournemouth sa 3:1, te je zadržao priključak s vodećom trojkom, prvoplasirani Chelsea ima tri boda više, a Liverpool i Manchester City dva.

Dvostruki strijelac za Arsenal bio je Alexis Sanchez (12, 90+1), a jednog je dodao Theo Walcott (53).