PREMIERSHIP

Bilićev West Ham poveo, ali nije uzeo tri boda; novi poraz Chelsea

07.11.2015 u 18:44

U 12. kolu Premier lige Bilićev West Ham je u subotu na domaćem terenu odigrao 1-1 protiv Evertona, ali i dalje je visoko, na petom mjestu sa četiri boda manje od vodećeg trojca

West Ham je poveo golom Argentinca Manuela Lanzinija u 30. minuti, a poravnao je Romelu Lukaku u 43. Nikica Jelavić odigrao je samo tri minute za "čekičare".

Chelsea je bez kažnjenog trenera Josea Mourinha, gostovao kod Stokea i upisao je novi poraz, treći u nizu, a čak sedmi ove sezone.

Tako se je nastavila ovosezonska priča aktualnih prvaka, koja se odvija po scenariju "s lošeg na gore". Pobjednički gol za Stoke zabio je Marko Arnautović u 53. minuti. Chelsea se nalazi na 16. mjestu, samo tri boda iznad zone ispadanja.

Leicester je nastavio sa dobrim igrama, svladao je Watford sa 2-1 pogocima Kantea (52) i Vardyja (65-pen). Andrej Kramarić, kao i u prošlom kolu, nije dogurao niti do klupe za rezerve Leicestera.

Leicester je treći sa 25 bodova, koliko ima i vodeći dvojac, Manchester City i Arsenal, koji igraju u nedjelju. Leicester je osvojio čak 15 bodova više negoli prošle sezone u istom razdoblju.

Korak sa vodećima drži i Manchester United, koji je svladao West Bromwich Albion sa 2-0, a strijelci su bili Jesse Lingard (52) i Juan Mata (90+1-pen) .

Newcastle je upisao prvu pobjedu u posljednjih 13 gostovanja, svladavši Bournemouth 1-0 i time se je malo odmakao od dna ljestvice