GOLIJADA U OSIJEKU

Čačić nepobjediv: Supergol i dramatični trijumf Slavena!

07.12.2014 u 16:53

U nedjeljnoj utakmici 18. kola MAXtv Prve lige Slaven Belupo pobijedio je u gostima Osijek u Gradskom vrtu 3:2 te tako nastavio svoju odličnu seriju rezultata…

Koprivnički klub bio je posljednji na ljestvici kada ga je napustio Elvis Scorija početkom studenog, no uslijedila je sjajna serija rezultata, pet utakmica bez poraza koje klub polako vode prema sigurnosti sredine ljestvice.

Zasluge definitivno pripadaju novom treneru Anti Čačiću koji je odlično posložio ekipu, a nakon uvjerljivog trijumfa protiv Zadra, Slaven Belupo svladao je i Osijek na gostovanju, u utakmici koja je ponudila uzbuđenja u samoj završnici.

Bio je to dvoboj u kojem su gosti uspješno koristili svaku svoju pravu priliku. U 14. minuti Strahonja je pokazao na bijelu točku, a Mirić bez problema zabio za vodstvo Slavena.

Najljepši trenutak susreta dogodio se u 44. minuti, kada je Filip Ozobić u sjajnom prodoru promiješao domaću obranu i zatim zakucao loptu pod gredu. Nedvojbeno konkurent za pogodak sezone u MAXtv Prvoj ligi.

U drugom dijelu Osijek je pritisnuo i stvorio nekoliko izglednih prilika, ali Kardum je bio nesavladiv za Barišića i društvo. U 56. minuti ponovo je Marko Mirić došao na svoje i glavom nakon kornera zabio činilo se odlučujući pogodak za 0:3.

Ipak, domaći se nisu predavali. Do kraja susreta Osijek je napadao i konačno zabio u 85. minuti. Zabio ga je Jasmin Mešanović nakon asistencije Barišića koji je sam sve napravio.

Dvije minute kasnije Osijek je ponovio zabio. Mile Škorić ostao je sam na rubu kaznenog prostora i zatim preciznim niskim udarcem matirao Karduma.

U samoj završnici Mešanović je promašio veliku priliku iz blizine, a njegova momčad morala se pomiriti s porazom. Slaven je nakon posljednjeg sučevog zvižduka mogao upisati nova tri boda, kojima se odvojio od trojke na dnu lige i mirno može čekati sudar s Dinamom sljedeći vikend, kojeg bi Čačić itekako volio iznenaditi te tako zaokružiti odličnu jesen.