PETO KOLO

City se remijem oprostio od Lige prvaka, PSG slavio u Kijevu

21.11.2012 u 22:36

Nastavlja se Liga prvaka. U utorak je na rasporedu bilo osam utakmica petog kola u skupinama A, B, C i D, a najzanimljivije trenutke s dvoboja u večernjem terminu (20.45) pratite u tekstualnom prijenosu tportala

Jedna današnja utakmica već je gotova remijem Malage na gostovanju kod Zenita, ali uzbudljiv program nas očekuje večeras. Najviše interesa pobuđuje utakmica u Portu gdje gostuje Dinamo, no posebno uzbudljivo trebalo bi biti u Manchesteru gdje domaći City čeka Modrićev Real. Dobra vijest jest da je Luka Modrić najavljen od prve minute u dresu Reala protiv Cityja, dok u Kijevu na klupi Dinama je ostao Vukojević dok ni na klupi svoje mjesto nije našao Niko Kranjčar.

Skupina A

Dinamo Kijev – PSG 0:2

51' ako su u Kijevu gajili nadu da bi mogli nešto napraviti sada im se ta nada raspršila nakon što je Lavezzi postigao i drugi pogodak za PSG
45'
u samoj završnici prvog poluvremena Ibrahimović je asistirao do Lavezzija koji donosi prednost pariškoj momčadi.

Skupina B

Arsenal – Montpellier 2:0

63' Arsenal je povisio svoju prednost zahvaljujući Podolskom
49'
londonski 'topnici' uspjeli su povesti protiv Montpelliera golom Wilsherea.

Schalke – Olympiakos 1:0

77' gol i u Gelsenkirchenu. Gol za domaće postigao je Fuchs

Anderlecht – AC Milan 1:3

90+1' Pato je u sudačkoj nadoknadi potvrdio pobjedu Milana u Bruxellesu.
78
' nada za domaćine. De Sutter je nakon ubačaja pogodio i smanjio prednost Milana.
71' vjerojatno najljepši gol večeri je postignut u Bruxellesu. Naime, branič Milana Mexes je škaricama poput Ibrahimovića postigao nevjerojatno lijep pogodak
47'
nogometaši Milana uspjeli su slomiti otpor belgijske momčadi zahvaljujući pogotku mladog El Shaarawyja.

Skupina D

Ajax – Borussia Dortmund 1:4

87' Hoesen je uspio smanjiti vodstvo gostiju iz Dortmunda
67'
Lewandovski svojim drugim pogotkom na utakmici potpuno je dotukao Ajax
41'
potpuni potom amsterdamske momčadi. Borussija na svom kontu ima i treći pogodak, strijelac je poljski reprezentativac Lewandovski
36' gool za goste. Borussija je povećala svoje vodstvo preko Götzea. Mats Hummels je brzo izveo slobodan udarac, pronašao Götzea koji odlično reagira i puca oštro za novi gol Borussije.
8' gool za dortmunsku Borussiju. Fantastična akcija Götzea i Reusa koji je potonji završio pogotkom

Manchester City – Real Madrid 1:1

73' Agüero je srušen u kaznenom prostoru te je i izveo jedanaesterac te izjednačio
10' gool za Real. Šok u Manchesteru, gosti iz Madrida su poveli golom Benzeme. Izvrsna akcija koju je započeo Modrić, nastavio Di Maria a završio Benzema