Tri nogometne reprezentacije nude se mladom nogometašu, jednom od najvećih talenata svoje generacije (2010. godište)
Matteo Silvio Marić ima tek 14 godina, a već ima nevjerojatne brojke zbog čega ga prate skauti iz raznih europskih klubova.
Austrijanci su jako dobro upoznati s ovim dječakom koji igra za U15 ekipu Red Bull Salzburga, jer u 11 utakmica zabio je 20 golova. I to kao ofenzivni veznjak, a ne napadač. S time da je prije toga bio i pomlatku LASK-a i BW Linza.
'U prošlosti je čak trenirao i sa zagrebačkim Dinamom', piše na Twitter profilu 'Austrijski nogometni skaut', gdje je objavljen i video mladog Marića koji postiže sjajne pogotke i doslovno se poigrava s protivnicima.
Kako je riječ o igraču kojem predviđaju veliku karijeru, postavljeno je i pitanje za koju će reprezentaciju igrati. Naime, postojala je, naravno i dalje, mogućnost da igra za Austriju, Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu.
U Austriji je rođen, ali ima korijene u BiH i Hrvatskoj, što mu ostavlja mogućnost da zaigra za neku od ovih dviju reprezentacija.
Sad je zaigrao za U15 reprezentaciju Austrije u prijateljskoj utakmici protiv Slovačke. Austrijanci su pobijedili 5:0, a Marić prilikom proslave gola poljubio grb na austrijskom dresu. Osim toga, dobio je i kapetansku traku, što dovoljno govori koliko mu u Austriji vjeruju.
Hoće li to na kraju biti i njegov konačni izbor?