ENGLESKA LIGA

Efikasni Leicester City, Kramarić u nemilosti trenera

08.08.2015 u 18:22

Hrvatski napadač Andrej Kramarić s klupe za pričuve odgledao je 4-2 (3-0) pobjedu svog Leicester Cityja protiv Sunderlanda u susretu 1. kola nove sezone engleskog nogometnog prvenstva

Leicester je pobjedu praktički osigurao već u prvih pola sata kada je poveo 3-0 golovima Vardyja (11) i Mahrez (18, 25-11m). U nastavku je prvo Defoe (60) smanjio na 3-1, potom je Albrighton (66) pogodio za 4-1, da bi Fletcher (71) postavio konačnih 4-2.

U prvoj utakmici nove sezone engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na Old Traffordu svladao Tottenham Hotspur sa 1-0 (1-0). Jedini pogodak na utakmici bio je autogol Kylea Walkera u 22. minuti.

U subotu su pobjedama i to na gostovanjima u Premier ligu zakoračili Crystal Palace koji je sa 3-1 (1-0) bio bolji od Norwich Cityja, te Aston Villa, koja je sa 1-0 (0-0) bila bolja od Bournemoutha.

Everton i Watford su na Goodisonu odigrali 2-2 (0-1).

Engleski nogometni prvak Chelsea u obranu je naslova krenuo kiksom na svom Stamford Bridgeu na kojemu u 1. kolu novoga prvenstva nije uspio svladati Svansea City odigravši 2-2 (2-1).

Chelsea je dva puta vodio golovima Oscara (23) i Fernandeza (30-ag), ali na kraju mora biti zadovoljan i bodom jer je od 52. minute bio s igračem manje, jer je zbog prekršaja za 11-erac isključen vratar Courtois. Za goste su pogotke postigli Ayew (29) i Gomis (55-11m).