EUROISPITI NA MORU

EL: Hajduk slomio žilavi Turnovo, Benko i Rijeka melju

18.07.2013 u 22:51

Hajduk i Rijeka kreću u nove europske pohode. Oba hrvatska kluba večeras su domaćini, no večeras će samo Rijeka imati potrebnu navijačku potporu s tribina protiv velškog Prestatyna (21 sat), dok će Hajduk i Turnovo (20.30) na Poljudu zbog Uefine kazne bti zakinuti za klasični Torcidin europski show

Hajduk - Turnovo 2:1 (1:1) kraj
Strijelci:
Bencun 8, Maloča 79 / Blaževski 45+1

Rijeka - Prestatyn town 5:0

Strijelci: Benko 19, 23, 60, Jugović 67, Zlomislić 85

Rijeka: Vargić, Tomečak, Knežević, Lešković, Boras, Maleš (od 59. Zlomislić), Brezovec, Alispahić (od 50. Krstanović), Jugović, Ajayi, Benko (od 69. Čulina)
Prestatyn: Roberts, Davies, Hessey, Stones, Holmes, Hayes, Parker, Gibbson, Stevens, Owen (od 69. Kemp), Parkinson

95' - Armada je utrčala u teren, na brzinu skinula igrače Rijeke i vratili se natrag na zapad. Nepromišljeno i bit će skupo
95' - kraj dvoboja i dug, zaslužen, pljesak pune Kantride
92' - Zlomislić loba vratara s 40 metara, ali lopta odlazi s krive strane vratnice
91' - Brezovec pokušava 'letećim volejem'. atraktivno ali neučinkovito. 4 minute nadoknade
90' - Čulina promašuje izglednu šansu s lijeve strane. Šteta. bio bi to lijep pečat na čitavu večer
85' - GOOOOOOOOOL: Pogađa i Zlomislić. Jako lijep gol ljevicom s 25 metara
79' - kraće zatišje riječkih napada, slavlje na Kantridi već uzima maha
75' - Brezovec jako lijepo puca, ali od stative se odbija nazad u igru
69' - uz ovacije izlazi heroj večeri Leon Benko. Ulazi Antonini Čulina
67' - GOOOOOOOOL - nije Leon, svoj prvi gol večeri zabio je Jugović. Rijeka je riješila sve dileme
60' - GOOOOOOOOOOOOL. Leon Benko zaokružuje svoj hattrick. Sjajna večer najboljeg strijelca lige, asistencija Brezovca
55' - prvi pokušaj Krstanovića nije završio u golu
50' - Krstanović debitira zamijenivši Alispahića
46' - nastavljen je dvoboj na Kantridi

45' - pokušajem benka završava prvo poluvreijem. Rijeka je odradila odličan posao
42' - Brezovec je dobio žuti karton. I nije neko iznenađenje...
41' - Rijeka ima već deset pokušaja prema golu Prestatyna
36' - Rijeka je gladna golova, ako namjeste nišanske sprave otočanima se ne oiše dobro
33' - nova izrađena akcija Rijeke i nova promašena velika prikika Alispahića. Šteta
30' - novi pokušaj sjajnog Benka nije dovoljno snažan
27' - Stevens gađa opasno blizu stative, odlična prilika Velšana nakon kornera
26' - Alispahić izlazi sam pred vratara, ali ne uspijeva ga zaobići i zicer odlazi u nepovrat
24' - ludnica na Kantridi, Rijeka postaje poplava!
23' - GOOOOOOOL: opet dobar ubačaj i opet Leon Benko koji glavom od stative pogađa za 2:0
19' - GOOOOOOL: Leon Benko potvrđuje klasu i izaziva erupciju oduševljenja na Kantridi
12' - pokušaj Tomečaka ne pogađa cilj
8' - Boras probija lijevu i idelano upošljava Alispahića koji pogađa stativu
7' - sjajna prilika Benka koji iz okreta puca pored lijeve stative
4' - sjajna prilika za goste, ali Vargić odlično brani pokušaj glavom iz blizine
2' - dvoboj je počeo, brzi prekršaj Brezovca i glasna podrška Armade
1' - na tribinama se okupilo 8.000 ljudi, sve je spremno za lijeou večer pod stijenama

Hajduk - Turnovo 2:1 (1:1)
Strijelci: Bencun 8, Maloča 79 / Blaževski 45+1

Hajduk: Kalinić - Mikanović, Maloča, Milić, Jozinović - Anđelković, Pašalić (od 62. Maglica) - Caktaš, Sušić, Bencun (od 36. Mujan) - Kouassi (od 88. Kiš)
Turnovo: Dimovski, Stoilov, Petrov (od 88. Pandev), Mitrov (od 63. Mutafchyvski), Tasev, Mitrev, Mavrov, Ilijev, Blaževski, Vasiljev, Baldovalijev

93' - kraj dvoboja
93' - Maglica glavom pogađa blok s pet metara, odluka očito slijedi u Makedoniji
88' - umjesto tragičara Kouassija ulazi mladi napadač Kiš
88' - u igru za Turnovo ulazi bivši napadač Dinama Saško Pandev
84' - Dimovski brani Caktašu, Mujan je izborio korner. Hajduk jako želi 'hendikep'
82' - Mikanović u 16 za Kouassija koji produljuje Maglici, a ovaj promašuje zicer sa 10 metara
79' - GOOOOOOOOOOOOL: Opet 'kuha' Mikanović ubačajem kroz 16, a kapetan Maloča pogađa punom nogom od grede za 2:1
77' - Mikanović sjajno odpainje s 25 metara, ali pored spojnice. Mladi Slavonac je najbolji igrač Hajduka večeras
72' - Blaževski opet bježi, ali srećom promašuje suprotni kut
69' - Kouassi mlako puca s 18, trebao je dodati dalje Caktašu - bilo bi puno opasnije
67' - korner, a umalo i autogol Makedonaca. Pršte prilike na sve strane
67' - Mikanović opet sjajno prodire i vraća Kouassiju kji ne pogađa volej s desetak metara
66' - Baldovalijev glavom puca neometan s deset metara. Srećom nogom, pa Kalinić uspijeva braniti
66' - Hajduk stišće obruč, ali ne prijeti ozbiljno
62' - Maglica mijenja Pašalića, Tudor ima pravo na još jednu izmjenu
61' - odapinje i Jozinović, Dimovski boksa nazad u polje
60' - Pašalić s 20 metara puca snažno ali previsoko
58' - pored Poljuda je mirno prolebdjela jedna baklja s malim padobranom...
52' - opet puca sjajni Mikanović, ali samo u blok crvenih
51' - Hajduk juri po vodstvo, ali ne dolaze do Dimovskog
48' - izvrsna lopta za Blaževskog koji ide sam na Kalinića ali iz zaleđa. Velika sreća
46' - tihi dvoboj se nastavlja bez izmjena

46' - GOL: Blaževski oštro pogađa svoj lijevi kut, to mu je gol u trećoj europskoj utakmici u nizu
46' - Kouassi je uprskao. Igrao je rukom u 16 i Turnovo je dobilo penal u smiraju prvog dijela
38' - sjajan šut Mikanovića iz voleja, ali Dimovski sjajno čuva svoj bliži kut
36' - strijelac bencun se ozlijedio (nije teže), ulazi Tonći Mujan
27' - Turnovo pokazuje da nije zaluitalo na Poljud, ali rastrčani Hajduk se solidno brani
22' - Sušić puca nakon prizemnog kornera Jozinovića, trebao je bolje
21' - brzi Kouassi izlazi sam pred vratara, uspijeva i pucati iz trka ali Dimovski brani
19' - Kouassi gađa u blok i reklamira penal, ali nizozemski sudac odmahuje rukom
16' - pokušaj Blaževskog izvana. Onako ljutito, ali neprecizno
15' - Hajduku je prijetilo isključenje vratara, ali Blaževski je dobio žuti zbog simuliranja
15' - Blaževski izlazi sam pred Kalinića koji izlazi a Makeonac pada kao pokošen
13' - Hajduk kontroliranom 'zonom' traži novu rupu u gostujućoj obrani
8' - GOOOOOOOOOOL- iz prve akcije Hajduk je poveo. Mikanović ubacuje a Marko Bencun glavom pogađa za 1:0
6' - u tijeku je klasično ispipavanje snaga i rastrčavanje
3' - Hajduk je držao loptu prve dvije minute, ali bez učinka
1' - Maloča je izborio prvi napad Hajduku, kreće ogled na tužno pustom Poljudu

Hajduk ulazi u dvoboj bez navijačkog 'vjetra u leđa' a dodatan problem je i vrlo loš teren nakon europskog partyja. Iza južnog gola već se postavlja raskošna bina za skorašnji koncert 'The Wall', ali od Hajduka se unatoč svemu očekuje pobjeda i dobar kapital za uzvrat u Makedoniji.