engleska liga

[FOTO] Liverpool do lake gostujuće pobjede; utakmicu je obilježio brutalni start golmana Brightona za koji nije dobio ni žuti karton

12.03.2022 u 15:47

Nogometaši Liverpoola približili su se vodećem Manchester Cityju na samo tri boda zaostatka 2:0 gostujućom pobjedom protiv Brighton and Hove Albiona u susretu 29. kola engleskog prvenstva...

Domaći su bili bolji suparnik u prvih petnaestak minuta susreta, ali to nisu znali materijalizirati, da bi se ključni trenutak susreta dogodio u 19. minuti.

Matip je uputio dugu loptu prema Lusi Diazu koji je izbjegao zaleđe, a zatim i iskoristio pogrešnu procjenu domaćeg golmana Sancheza koji je ostao u 'ničijoj zemlji' te glavom s ruba kaznenog prostora poslao loptu u gol domaćina.

Potom je Sanchez napravio brutalan faul nakon što je nekontrolirano nogom pogodio Diaza u prsa. Za taj je potez trebao biti i isključen, ali VAR nije reagirao, kao ni sudac Dean koji ga je ipak poštedio. Bio je to pravi MMA udarac, ali Sanchez nije dobio ni žuti karton...

• +5
Brighton - Liverpool, engleska liga, 12.3.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Nick Potts / PA Images / Profimedia

Liverpool je pobjedu potvrdio u nastavku. Nakon što je Bissouma nespretno rukom zaustavio udarac Manea, Dean je pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač u 61. minuti bio je Salah.

Drugi Liverpool sada ima 66 bodova, tri manje od Manchester Cityja koji će u ponedjeljak gostovati kod Crystal Palacea, dok je Brighton 13. s 33 boda.