HRVATI ZABIJAJU PO EUROPI

Gol Brozovića i asistencija Perišića u trijumfu Intera; Santini junak Caena

25.11.2017 u 22:47

Nogometaši Intera preuzeli su vrh ljestvice Serie A nakon što su u 14. kolu slavili u gostima kod Cagliarija 3:1 na krilima hrvatskih igrača.

Marcelo Brozović je zabio drugi gol na utakmici u 55. minuti, samo dvije minute nakon što je ušao u igru, dok je Ivan Perišić asistirao Mauru Icardiju za prvi gol momčadi iz Milana u 29. minuti. Brozoviću je to treći gol ove sezone.

Za Klub sa Sardinije počasni gol je zabio Leonardo Pavoletti (71), a pobjedu je Interu potom osigurao Icardi svojim drugim golom u 83. minuti.

Inter je pobjedom i s 36 bodova nakratko preuzeo vrh od Napolija, koji ima bod manje i utakmicu manje. Cagliari je ostao 13. s 15 bodova.

• +6
Cagliari - Inter, Serie A - 14. kolo, 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: ALBERTO LINGRIA

Ranije je Bologna kod kuće dobila Sampdoriju sa 3:0, a strijelci su bili Simone Verdi (3), Ibrahima Mbaye (23) i Orji Okwonkwo (73).

Hrvatski branič Ivan Strinić, koji je standardni prvotimac u Sampdoriji, odigrao je samo osam minuta, a onda je napustio teren zbog ozljede.

Predzadnja Verona izborila je važnu pobjedu kod Sassuola, slavivši sa 2:0 pogocima Zuculina (22) i Verdea (31). Chievo je kod kuće dobio SPAL sa 2:1, a dvostruki strijelac bio je Roberto Inglese, u 66. i 81. minuti.

Iz ostalih liga izdvojimo kako je u 14. kolu nogometnog prvenstva Francuske Caen na domaćem terenu protiv Bordeauxa slavio sa 1:0, a jedini pogodak zabio je hrvatski napadač Ivan Santini u 23. minuti. Santini je i ove sezone najkorisniji igrač Caena sa 4 gola i 2 asistencije.

U nedjelju u derbiju kola vodeći Paris Saint Germain gostuje kod Subašićevog Monaca.