NERAVNOPRAVAN DVOBOJ

Golijada 'lokosa'; Cibalia je mogla primiti i desetak komada

16.09.2016 u 21:01

U prvoj utakmici devetog kola MAXtv Prve lige u Kranjčevićevoj je Lokomotiva svladala Cibaliju 4:0 (2:0)

'Lokosi' su nakon lošeg ulaska u prvenstvo uhvatili formu te su stigli do druge pobjede u nizu. Poslije preokreta u Koprivnici protiv Slaven Belupa (3:2), Ivkovićeva družina je u petak znatno lakše upisala nova tri boda. Cibalia nije bila ravnopravan suparnik.

Od prve minute momčad s Kajzerice je pritisnula goste koji su se branili bez pravih ambicija prema naprijed. Dugo je 'nulu' držao odlični vratar Cibalije Matković, ali ni on nije mogao zaustaviti sve pokušaje raspoloženih 'lokosa'.

Prvi pogodak pao je u 37. minuti, sve je pripremio Ivanušec, a Doležal s desna iskosa iz blizine zatresao mrežu. Pet minuta kasnije već je bilo 2:0, ubacio je Majer, a Marić okrenut od gola, leđima prebacio golmana.

I u nastavku slična priča. Obrana Cibalije curila je na sve strane, raspoloženi Majer je u 73. proigrao Bočkaja, a ovaj je s lijeve strane iskosa bio neumoljiv egzekutor.

U 76. stigao je novi pogodak u vinkovačkoj mreži. Capan je dugom loptom pronašao Grezdu koji se u solo akciji otarasio braniča i pogodio za visokih 4:0.

Mora se reći da je Cibalia još i dobro prošla, jer je mogla lako dobiti i desetak komada, puno toga ne štima u njihovoj momčadi, a razlog slabe igre možda je, a to više nije tajna, loša financijska situacija odnosno dugovi prema igračima

Ovom pobjedom Lokomotiva je skočila na šestu poziciju s osam bodova, a Cibalia je posljednja sa četiri boda koliko ima i Split.

Lokomotiva - Cibalia 4:0