FINALE

Hajduk izdržao na Maksimiru i osvojio Kup

22.05.2013 u 22:08

Nogometaši Hajduka po šesti su put osvojili hrvatski Kup pobjedom nad Lokomotivom ukupnim rezultatom 5:4

Finale Kupa:

Lokomotiva - Hajduk 3:3 (Šitum 8, Kramarić 70, Bručić 90+2 / Vuković 45, Sušić 50, Stojanović 72), ukupno 4:5

Tijek utakmice:

Kraj - Hajduk zasluženo osvaja Hrvatski nogometni kup, šesti u povijesti
90'+2 - goool za Lokomotivu! Bručić je zabio krasnim udarcem, no kasno je za preokret
81' - Maglica je pronašao prostora, pucao, Picak se baca i brani
80' - volej Antolića, Kalinić brani
78' - nova prilika za Hajduk, Sušić je vagao braniče Lokomotive, ali nije uspio doći do prostora i propala je prilika
72' - goool Hajduka! Stojanović je sjajnim udarcem pogodio s ruba kaznenog prostora i Hajduk je ovime dotukao Lokomotivu!
70' - goool Lokomotive! Kramarić je sjajnom varkom poslao Maloču na pod i zabio u dalji kut! Ima li vremena za još dva gola?
57' - Sušić ponovo prijeti iskosa, lopta odlazi u korner
50' - goool za Hajduk! Sušić je realizirao jednu kontru gostiju i donio ogromnu prednost svojoj ekipi!
Poluvrijeme - Hajduk se vratio u vodstvo, no sve je još otvoreno u zadnjih 45 minuta
45' - goool za Hajduk! Vuković je izjednačio iz slobodnjaka, nakon slabe reakcije Picka kojem je pobjegla lopta iz ruku
36' - velika prilika za Hajduk! Sušić je iz blizine skrenuo loptu, Picak se baca i brani!
35' - Antolić puca, malo pokraj vratnice
31' - gužva pred golom Hajduka, Kalinić ipak hvata loptu u ruke i ispucava daleko od gola
22' - poništen gol Hajduka! Sušić je zabio, no sudac je podigao zastavicu
21' - Vuković opasno opalio iz slobodnjaka, Picak vadi loptu ispod grede!
15' - Hajduk pokušava odgovoriti domaćinu, no zasad ne uspjeva konkretnije zaprijetiti
8' - goool za Lokomotivu! Sjajna akcija, Šitum je natrčao na povratnu loptu Antolića i precizno pogodio u dalji kut!
4' - Kouassi opasno puca iz poluvoleja, lopta odlazi malo iznad gola
1' - dvoboj je počeo pred za Lokomotivu rekordnih sedam i pol tisuća gledatelja

Sastav Lokomotive: Picak - Boras, Barbarić, Puljić, Bručić - Maleš - Pjaca, Mrzljak, Antolić, Šitum - Kramarić.

Sastav Hajduka: Kalinić - Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović - Sušić, Lima - Kouassi, Vuković, Caktaš - Maglica.