HRVATSKI KUP

Hajduk s igračem više jedva slomio Šibenik, Interu drama poslije produžetaka

25.10.2017 u 20:03

Nogometaši Hajduka plasirali su se u četvrtfinale Kupa nakon pobjede na Šubićevcu kod Šibenika od 1:0

Splićanima je put prema pobjedi otvorio izravni crveni karton braniča Šibenika Perice Šare u 30. minuti kada je visoko podignutom nogom startao na Šehića.

Samo tri minute kasnije Nijemac Andre Fomitschow je iz slobodnog udarca pogodio sami lijevi donji kut vrata.

Malo tko je očekivao da će biti jedini gol na utakmici, Splićani su s igračem više stvarali prilike, ali je vratar Šibenika Žitnjak branio sjajno i nakraju je Hajduk slavio samo s minimalnih 1:0.

• +9
Hrvatski kup - osmina finala, Šibenik - Hajduk, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Nažalost, prvo gostovanje Hajduka u Šibeniku nakon šest godina imalo je ružnu uvertiru jer je došlo do tučnjave pripadnika Torcide i Funcuta, a policija je privela 76 huligana.

• +2
Policija u centru Šibenika poslije huliganskog sukoba Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Do četvrtfinala je došao i Inter koji je u Zaprešiću tek nakon produžetka slavio protiv drugoligaša Sesveta s 2:1. Inter je poveo pogotkom Tomislava Mazalovića (50-11m), a za Sesvete je izjednačio Josip Slišković (73), da bi u 116. minuti Zaprešićani ipak došli do pobjede golom Komnena Andrića.

• +3
Hrvatski kup - osmina finala, Inter Zaprešić - Sesvete, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Ranije danas su i nogometaši Lokomotive i Osijeka izborili četvrtfinale kupa - Osijek je u gostima pobijedio Zadar s 4:0, dok je Lokomotiva teškom mukom slavila kod bivšega prvoligaša Zagreba s 1:0.