KRIVE ODLUKE

Halilović živahan, ali loš. Podmornica potopila Sporting

10.01.2016 u 14:18

Alen Halilović je u prvom nedjeljnom dvoboju španjolske Primere još jednom pokazao zašto je igrač s ugovorom u Barceloni, no ukupno gledano ovo nije bio njegov dan

Sporting je gostovao kod Villarreala i dom 'žute podmornice' napustio poražen rezultatom 2:0. Alen Halilović ponovno je bio među najboljim pojedincima svoje momčadi, ali u ključnim trenucima reagirao je loše.

U prvom poluvremenu dva je puta bezopasno pucao iz opasnih situacija, a zatim je sjajno prošao lijevom stranom i otvorio kontru Gijona. U trenucima udarca mogao je uposliti dvojicu bolje postavljenih suigrača, no odlučio se na udarac koji je promašio cilj. I da je pogodio okvir gola, vratar bi uhvatio loptu. Halilović je igrao i na lijevom i na desnom krilu, ali njegova bujna tehnika danas je ostala u sjeni sebičnih rješenja.

Villarreal je sve to (Gijon ukupno gledano opet nije bio suviše opasan) rutinski iskoristio i pogocima Bakambua (26. i 51 minuta) učvrstio četvru poziciju na ljestvici Primere.