NAPOKON DOBIO PRILIKU

Hrvat zasjenio Srbina; sjajni Rudež ubacio 11 koševa

14.12.2015 u 09:58

Najzanimljiviju utakmicu nedjeljnog NBA programa odigrali su Phoenix i Minnesota, a jedan od najboljih igrača gostiju bio je 29-godišnji Zagrepčanin Damjan Rudež koji je za 22 minute ubacio 11 koševa

Iako su Minnesota Timberwovlesi odigrali  jako dobro prvu četvrtinu u drugoj i trećoj dionici utakmice odigrali su jako loše pa je tako domaćoin poveo sa čak 19 koševa razlike. I tada na scenu stupa hrvatski košarkaš Rudež koji je u kratkom periodu ubacio osam koševa (4-6 šut iz igre, 3-5 trice) te je uz to imao i jednu lijepu asistenciju. S obzirom da je srpski košarkaš Nemanja Bjelica odigralo jako loše (za 15 minuta šut 0-5) Rudež je pomalo neočekivano dobio najveću minutažu ove sezone te je na taj način zasjenio Srbina koji je u svojoj rookie sezoni ostavio jako dobar dojam. Podsjetimo, Rudež je ove sezone dobio veću priliku na svega tri utakmice, a najbolju partiju pružio je u pobjedi nad Atlantom kada je ubacio 13 koševa.

Iako je Minnesota u završnici utakmice stigla na svega pet koševa zaostataka kobni su za njih u završnici bili raspucani Brandon Knight (25 poena, trice 7-14) te Bledsoe sa 23 koša uz devet asistencija plus četiri ukradene lopte. U zadnjoj četvrtini je zabio devet koševa, sve trice, Timberwolvesi su 25 puta gubili loptu, od čega devet puta u trećoj četvrtini što je pomoglo Sunsima da preuzmu kontrolu nad utakmicom do kraja. Centar Alex Len je dodao 18, a Jon Leuer 12 za Sunse. Zach LaVine je bio najčinkovitiji kod Wolvesa sa 28 pogodaka, a Kevin Martin je dodao 19 koševa. Treba reći kako Sunsi nisu zabili koša prve četiri minute

Na koncu je Phoenix pobijedio sa 108:101, a malo je nedostajalo da Rudež napravio preokret, ali je u završnici promašio otvorenu tricu te krivo dodao jednu loptu nakon koje su Wolvesi primili koš.

Kod Minnesote najbolji je bio 20-godišnji Zach Lavine sa 28 koševa, a svakako treba reći kako je ovo bio šesti poraz Wolvesa u zadnjih sedam utakmica.

Miami Heat, iako je gubio čak 16 koševa u jednom trenutku i veći dio drugog poluvremena, ipak sa 100-97 pobijedio Memphis Grizzliese. Dwyane Wade je pogodio koš 21.9 sekundu prije kraja i tako osigurao Miamiju jedino vodstvi u drugom poluvremenu. Chris Bosh je predvodio Heat sa 22 pogodaka, Gerald Green je ubacio 16 koševa, a Luol Deng 15 za Miami. Heat je gubio 75-59 pred kraj treće četvrtine prije nego se oporavio.
Wade je utakmicu završio sa 14 koševa. Najbolji strijelac Memphisa bio je Jeff Green sa 26 pgodaka, dok je Barnes upisao double double sa 13 koševa i 13 skokova.

Philadelphia je upisala još jedan, 24. poraz, sinoć su sa 96-76 bili bolji od njih Toronto Raptorsi. Luis Scola je zabio 22 koševa, od čega 14 u prvoj četvrtini za Toronto (16-9) koji je tako nadoknadio razliku od osam koševa i napravio seriju od 24-8 kojom je zatvorio taj prvi dio utakmice. Najbolji je od Raptorsa bio DeMar DeRozan sa 25 koševa i osam skokova, Kyle Lowry je ubacio 16 uz pet skokova.Jahlil Okafor je predvodio 76erse sa 23 koša i 14 skokova. Robert Covington je dodao 15 koševa uz devet skokova.

Kevin Durant je zabio 31 koš, a Russel Westbrook 25 uz 11 skokova i Oklahoma City Thunder je sa 104-98 pobijedio Utah Jazz. Thunder je uspio nadoknaditi razliku od 16 koševa za drugu pobjedu nad Jazzom u tri dana.

Rodney Hood je ubacio 23 koša, Gordon Hayward 22 Alec Burks 21 za Jazz. Jazz je kontrolirao prvo poluvrijeme stvorivši prednost od 51-35. Westbrook i Durant su zajedno zabili prvih 20 koševa za Oklahomu na početku drugog poluvremena.

11. Utah 22 10 12
12. Minnesota 23 9 14