ČUDESNI IVICA ZUBAC

Hrvatski tinejdžer uspio ono što nisu Magic Johnson i Kobe Bryant!

14.03.2017 u 09:05

Hrvatski tinejdžer Ivica Zubac, 215 centimetara visoki centar koji se nije naigrao u svom matičnom klubu Ciboni, preko noći je postao zvijezda velikih Los Angeles Lakersa. U utakmici protiv Denvera Zubac je za 30 minuta upisao 25 koševa, 11 skokova te po asistenciju i blokadu (šut iz igre 12-15!), čime je postao najmlađi igrač u povijesti kluba s 'double-double' učinkom

Kada se podsjeti na to da su LA Lakersi osvajači čak 16 titula NBA prvaka, da su u tom klubu kao tinejdžeri zaigrali velikani kao što su Magic Johnson i Kobe Bryant, onda je jasno da je zvijezda rođena! Ono što se mnogima prije nekoliko mjeseci činilo nemogućim ipak se ostvaruje - Zubac je dokazao da za njega ima mjesta u NBA ligi.

Iako su Lakersi poraženi na gostovanju kod Denvera 129:101, mladi hrvatski centar odigrao je svoju najbolju utakmicu u karijeri, čime je još jednom svima koji su sumnjičavo vrtjeli glavama kada je gotovo preko noći iz srpskog Mega Leksa otišao u NBA ligu začepio usta.

Dodajmo da je kod Denvera najbolji bio srpski krilni centar Nikola Jokić s 18 koševa, devet skokova i četiri asistencije.

Nakon poraza mladi Hercegovac iz Čitluka ljutito je rekao:

'Znate, nikoga nije briga za moj učinak i meni to ne znači puno jer smo poraženi s gotovo 30 koševa razlike! Ništa to ne znači, zaista ništa… Iskreno, radije bih ubacio pet koševa, a da moja momčad pobijedi', iskren je bio Zubac koji će za koji dan proslaviti 20. rođendan.

Međutim, nakon utakmice pohvalio ga je trener Luke Walton te je do kraja sezone odlučio dati veliku priliku mladim igračima na koje Lakersi računaju u budućnosti. A među njima je svakako i mladi hrvatski centar Ivica Zubac.

Los Angeles je gubio s 12 koševa na kraju prve četvrtine, a u drugoj se situacija samo pogoršala kada je Denver (32-35) iskoristio seriju od 28-8 da poveća prednost na čak 28 koševa.

Nuggetse su predvodili Will Barton i Jamal Murray s po 22 koševa svaki.

Dodajmo još kako su Washington Wizardsi poraženi na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa 119:104, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović za goste je ubacio 12 koševa uz četiri skoka i asistenciju. Šut za tricu Bogdanovića nije sluša pa je tako završio utakmicu sa šest pokušaja, od kojih je pogodio samo jedan (prvi).

Timberwolvese je predvodio Karl-Anthony Towns s 39 pogotka i 13 skokova, a Ricky Rubio je zabio 22 koša i postavio novi rekord momčadi s čak 19 asistencija.

Kod Washingtona najbolji je bio John Wall te je završio utakmicu s 27 koševa.

Mario Hezonja je u porazu Orlanda odigrao 18 minuta i u tom je vremenu ubacio devet koševa uz tri skoka, asistenciju i ukradenu loptu. Najbolji u redovima Magica bio je Elfried Payton upisavši triple-double, šesti ove sezone, s 13 koševa, 13 asistencija i 10 skokova.

Kod Sacramenta je čak sedam igrača imalo dvoznamenkasti učinak, a najbolji je bio Anthony Tolliver s 19 pogodaka, od čega je pet trica.