NAPOKON

Iskreni Slaven Bilić odahnuo nakon važne pobjede

15.12.2016 u 10:53

West Ham je pred svojim navijačima u 16. kolu engleskog prvenstva svladao Burnley 1:0. Bila je to prva pobjeda 'čekićara' u posljednjih sedam utakmica u svim natjecanjima...

West Ham je još 26. listopada slavio u Liga kupu protiv Chelseaja, a od tada je nanizao četiri poraza i tri remija. Sad je crna serija 'čekićara' napokon završila, a prvenstvena pobjeda protiv Burnleyja valjda je naznaka boljih dana za momčad koju vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić.

Nakon utakmice i vrijedne pobjede, kojom se West Ham odmaknuo od zone ispadanja, na licu Slavena Bilića moglo se vidjeti olakšanje... 'Osjećao sam se kao da mi je ovo jedna od najdužih utakmica u životu. Ovo je izuzetno važna pobjeda za nas s obzirom na to u kakvoj smo situaciji ove sezone', kazao je nakon pobjede Bilić i nastavio: 'Osvojili smo tri boda, pokazali karakter. Zaslužili smo pobjedu zbog svega što smo pokazali na terenu, pogotovo u prvom poluvremenu, kad smo bili apsolutno dominantni.'

'Čekićari' su nakon serije teških utakmica s jakim protivnicima (Chelsea, Everton, dvaput Manchester United, Tottenham, Arsenal, Liverpool...) igrali protiv momčadi od koje su nominalno kvalitetniji. Osjetilo se to... 'Dominirali smo, promašili penal, pa onda nekoliko puta pogodili vratnicu, imali puno udaraca na protivnički gol', analizirao je utakmicu Slaven Bilić i zaključio: 'Trebali smo dobiti i s više od jednog gola s obzirom na napadačku igru koju smo prikazali.'

No dojam je kako je momčad i dalje u nekakvom grču, još se nije opustila i proigrala u skladu sasvojom kvalitetom... 'U nastavku smo se pribojavali da ne primimo gol. Upozoravao sam igrače da se nemaju razloga bojati, da moramo nastaviti igrati kao u prvih 45 minuta. Znali smo da ćemo imati prilike iz prekida, ali tražio sam da forsiramo posjed lopte kako bismo kaznili suparnika kad se otvori. Grč u kojemu smo igrali je normalan s obzirom na situaciju u kojoj se nalazimo. I polako će nestajati kako se budemo penjali na tablici', nada se Bilić, presretan jer se napokon u momčad vratio Andy Carroll. Ozljeda koljena je prošlost pa će u sljedećim utakmicama 'čekićari' biti napadački još opasniji. Posebice jer West Ham igra s nominalno lošijim momčadima - u goste im prvo dolazi pretposljednji Hull (subota 17. prosinca), potom 26. prosinca gostuju kod Swanseaja, klubakoji je u zoni ispadanja...