OTOČANI SLAVE

Island izdržao furiozni makedonski nalet te im uzeo zadnju nadu

20.01.2014 u 18:53

Nakon druge utakmice u drugoj fazi Makedonci su izgubili i teoretske šanse da naprave čudo i dohvate polufinale. Island je bilo bolji 29:27

Furiozno su Makedonci ušli u utakmicu, u sedmoj minuti su imali 4:0, ali to nije obeshrabrilo Islanđane koji su polako hvatali ritam te su u 21. minuti prvi put poveli (7:8). Do poluvremena su 'otočani' imali prednost od tri razlike (11:14).

U nastavku su Lazarov i društvo cijelo vrijeme pokušavali uloviti Islanđane, ali najviše što su mogli napraviti je doći do izjednačenja u dva navrata, u 33. (14:14) i 40. minuti (18:18). Dalje nije išlo.

U zadnjih 15-ak minuta Island je uvijek imao 3-4 razlike, da bi na kraju završilo 29:27.

Za Island su Hallgrimsson i Sigurdsson zabili po šest, dok je Gustavsson imao 13 obrana, a u makedonskim redovima treba izdvojiti Lazarova sa sedam te Manaskova i Georgievskog sa po pet golova.

Island sada ima pet bodova, jedan manje od Danske i jedan više od Španjolske koje imaju utakmicu manje, dok je Makedonija ostala na dva boda.