ISTRA PRAZNIH RUKU

Ivan Fiolić odlučio sjajnu golijadu u Zagrebu

12.12.2015 u 17:28

U Zagrebu je odigran dvoboj 20. kola MAXtv Prve lige između Lokomotive i Istre, a vrlo dobra utakmica odlučena je u doslovno posljednjem napadu

Lokomotiva je dva puta vodila, Istra se dva puta vraćala, no 94. minuta donijela je konačnih 3:2 (1:1) za Lokomotivu. Domaćini su do vodstva mogli već nakon odigranih šest minuta dvoboja. Momčad Sretena Ćuka krenula je furiozno i u šestoj minuti Grezda je nakon solo akcije pogodio stativu Istrinog gola. Malo zatim pulski čuvar mreže Ivušić obranio je i situaciju jedan na jedan, no nakon pola sata igre domaćin je zabio.

Mladi Ivan Fiolić namjestio je slobodan udarac na nešto više od 20 metara i preko zida pogodio suprotni kut Istrinog gola. Četvrti gol 19-godišnjaka u prvenstvu otvorio je domaćima put prema mirnijem nastavku, no odmah im je uslijedio šok.

Istra je tijekom dvoboja uglavnom prijetila iz protuudara, no već u sljedećem napadu nakon gola razvili su akciju po desnoj strani. Na točan ubačaj trčao je Zlomislić, a domaći stoper Prenga ga je 'zakačio' i dosuđen je kazneni udarac za Puležane. Crnogorac Nikolić pogodio je same rašlje za 1:1.

Do odmora golova više nije bilo, a Lokomotiva je nakon povratka na teren ponovno dobro otvorila poluvrijeme i vratila se u rezultatsku prednost. Grezda je točno ubacio s desne strane, Istrina obrana bila je pogrešno postavljena, i Franko Andrijašević je iz blizine neometan zabio svoj šesti ligaški gol ove sezone.

U 63. minuti došao je novi važan trenutak. Lokomotivin Perić dobio je prilično strog crveni karton, a Istra je brojčanu prednost iskoristila već u 70. Nikolić je 'levitirao' na rubu zaleđa, pomoćnik je pustio akciju, a Crnogorac iz blizine mirno pogodio za 2:2.

Novo isključenje došlo je u 76. minuti kada je Zlomislić zakasnio na jedan start i morao ranije na tuširanje. Dvoboj su završila po desetorica sa svake strane, a rješenje dvoboja došlo je u 94. minuti kada je večeras odlični Fiolić iz blizine pogodio nakon lijepe akcije i donio veliko slavlje domaćinima.

Lokomotiva je ostala na petom mjestu, dok je Istra nastavila plesati u opasnoj zoni. U posljednjem jesenskom dijelu Istra će dočekati Hajduk, dok Lokomotiva putuje na gostovanje u Koprivnicu.

Lokomotiva Istra 1961 3:2
Hajduk Split 17:00