studio shnl

Jeličić: Boban dolazi bez interesa. Vodi ga samo ljubav prema Dinamu i to svi moraju pozdraviti

13.04.2025 u 21:44

Bionic
Reading

Joško Jeličić je u emisiji Studio SHNL na MAXSportu komentirao dolazak Zvonimira Bobana u Dinamo.

Dinamo je danas objavio da Zvonimir Boban ulazi u upravljačke strukture kluba. U ponedjeljak navečer održat će press konferenciju, a u Dinamu bi trebao preuzeti poziciju predsjednika Uprave, koju je dosad držao Zvonimir Manenica.

Bobanov povratak u Dinamo glasno je odjeknuo u Hrvatskoj, a o njemu je govorio i Joško Jeličić, koji je komentirao i cjelokupno stanje u klubu.

U Dinamu danas vlada strah. Previše toga ovisi o sljedećem rezultatu, a premalo se ulaže u proces. Igrači to osjećaju, tu nesigurnost, treneri ne mogu izgraditi autoritet i svlačionica nije u komfornoj zoni. Rezultat dolazi kad proces krene od temelja. Ono nije prvi put da Velimir Zajec nešto kaže pa ga predsjednik Uprave demantira. Volio bih da ga klub zaštiti u tom kontekstu, da ga zaštiti od mikrofona jer on je čovjek u godinama i sigurno je da njegov kognitivne sposobnosti nisu kao prije. Previše ga poštujem i žao mi ga je zbog toga.

Zvonimir Boban dolazi u Dinamo, mislim da je to velika stvar za klub. Pričamo o temeljima, o nedostatku autoriteta, o izgradnji sustava… Mislim da je Zvone, ne samo što je izvorni dinamovac, nego zato i što je najkapacitiranija osoba u hrvatskom nogometu i šire, prava osoba za to. Takva osoba je nužna, da postavi temelje, ali bit će bitno i da ima kvalitetne suradnike', rekao je Jeličić i dodao:

'Klub se mora razvijati na svim poljima i ako netko ima takvog iskustva, to je on. Besmisleno je da Paolo Maldini nije Milanu, tako je i ovo. Zvone je Dinamov Maldini. Sama funkcija ili titula njemu ništa ne znači. On mora imati sve ovlasti u kreiranju sportske politike, mora imati ljude uz sebe i s njima krenuti u rudarski proces stvaranja Dinama. Svi u hrvatskom nogometu trebaju pozdraviti dolazak takvog velikana ne u Dinamo, nego u hrvatski nogomet. Zvone nema nikakve interese, vodi ga samo ljubav prema Dinamu i Dinamo je na putu ozdravljenja'.