SERIE A

Juventus s lakoćom prošao gostovanje kod Parme; Cristiano Ronaldo zabio polovicu golova 'Stare dame'

Nogometaši torinskog Juventusa lakoćom su sa 4:0 slavili na gostovanju kod Parme i probili se na drugo mjesto ljestvice talijanske Serie A

Švedski napadač Dejan Kulusevski je u 23. minuti načeo domaćina, a onda je Cristiano Ronaldo pogocima u 26. i 48. minuti zaključio priču. Alvaro Morata je u 85. minuti pogodio za konačnih 4:0.

Juventus se bodovno izjednačio s Interom, obje momčadi imaju po 27, ali torinski klub je s utakmicom više na drugom mjestu zbog bolje gol-razlike. Vodeći Milan ima 28 bodova i utakmicu manje od Juventusa.

• +4
Parma - Juventus, Serie A, 2020/21. Izvor: Profimedia / Autor: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Momčad Sampdorije je na svom terenu ostvarila uvjerljivu 3:1 pobjedu nad Crotoneom. Damsgaard (26) i Jankto (36) su donijeli dva gola prednosti Sampdoriji, koju je prepolovio Simy pogotkom iz kaznenog udarca u prvoj minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu. Quagliaella je u 65. minuti pogodio za konačnih 3:1.

Sampdoria je sa 17 bodova skočila na 10. mjesto, a Crotone je ostao prikovan za dno ljestvice sa šest bodova.

Nogometaši Fiorentine i Verone odigrali su 1:1 u prvoj subotnjoj utakmici. Oba pogotka pala su iz kaznenih udaraca. Poveli su gosti u 8. minuti preko Velosa, a izjednačio je u 19. minuti Vlahović.

Verona je pod vodstvom Ivana Jurića sa 20 bodova trenutačno na sedmom mjestu, a Fiorentina je sa 11 bodova na 17. poziciji, posljednja iznad zone ispadanja.