to je katastrofa

Kako u nogometu objasniti poraz od 22:0?

02.10.2017 u 19:17

Utakmica ženskih nogometnih U-17 reprezentacija između Španjolske i Crne Gore završila je nevjerojatnim rezultatom. Španjolke su slavile čak 22:0!

Utakmica se igrala u azerbajdžanskom Bakuu u sklopu kvalifikacija za U-17 EP. Španjolke jednostavno nisu imale milosti, napunile su mrežu Crne Gore do samoga vrha. I ne, nije u pitanju rukomet ili vaterpolo već - nogomet

Poluvrijeme u ovoj kategoriji traje po 40 minuta, nakon prvog dijela bilo je 'samo' 8:0, a potom je uslijedio potop Crnogorki. U sljedećih 40 minuta primile su - 14 golova! Posebno se istaknula 16-godišnja nogometašica Barcelone Claudia Pina koja je sama zabila osam golova, a kapetanica Eva Maria Navarro (16) zabila je četiri gola...

Na društvenim su se mrežama već pojavili komentari kako je 15-minutna pauza na poluvremenu bila najduži period u kojemu crnogorske nogometašice nisu primile gol. Realno, najduže su izdržale 11 minuta, na samom početku do prvog gola Španjolki.

Pobjednice su čak 44 puta pucale (32 u okvir!) na gol Crne Gore koja nije zapucala niti jednom!