trijumf chelseaja

Kovačić asistirao u teškoj izborenoj pobjedi koja olakšava život Franku Lampardu

24.08.2019 u 16:28

Veznjak hrvatske nogometne reprezentacije Mateo Kovačić bio je asistent za pobjednički pogodak Chelseaja u 3-2 (2-2) gostujućoj pobjedi protiv Norwich Cityja u susretu 3. kola engleskog prvenstva.

Kovačić je u 68. minuti poslao okomitu loptu za svog napadača Abrahama koji je potom prevario svog čuvara i preciznim udarcem sa 20-ak metara svladao vratara domaćih Krula za konačnih 3-2. Bio je to drugi pogodak Abrahama na utakmici, on je doveo Chelsea i u vodstvo od 1-0 u 3. minuti. Norwich je vrlo brzo izjednačio preko Cantwella u 6. minuti, ovo vodstvo Chelseaju donio je Mount u 17., a na 2-2 poravnao je Pukki u 30.

No, nakon trećeg gola Chelseaja, domaći više nisu uspjeli odgovoriti.

Kovačić je odigrao čitav susret za Chelsea kojemu je ovo prva pobjeda u službenoj utakmici pod vodstvom Franka Lamparda. Novi trener klub sa Stamford Bridgea malo je odahnuo i smanjen je pritisak na njega.

S ovom pobjedom Chelsea je stigao na 10. mjesto ljestvice s četiri boda, dok je Norwich 13. s tri.

Na vrhu su Liverpool i Arsenal sa po šest bodova, a ta dva kluba se sastaju i u derbiju kola od 18.30 sati.