PREMIER LIGA

Kovačiću i Gvardiolu po poluvrijeme u pobjedi; Liverpool porazom šokirao Anfield

14.09.2024 u 18:20

Nogometaši Manchester Cityja ostali su stopostotni i nakon 4. kola nove sezone Premier lige zahvaljujući 2:1 (2:1) domaćoj pobjedi protiv Brentforda.

Gosti su poveli u samom otvaranju utakmice preko Wisse (1), ali City je ostvario preokret s nova dva gola nezaustavljivog Haalanda (20, 32).

Mateo Kovačić je odigrao prvo, a Joško Gvardiol drugo poluvrijeme za City koji je na vrhu ljestvice sa 12 bodova, dok je Brentford sedmi sa šest.

Korak sa Cityjem neočekivano je izgubio Liverpool domaćim 0:1 (0:0) porazom od Nottingham Foresta. Za prvu prvenstvenu pobjedu Foresta na Anfieldu od 1969. godine strijelac je bio Hudson-Odoi (72).

Nogometaši Manchester Uniteda u prvom su dvoboju ovog kola kao gosti svladali Southampton sa 3:0 (2:0).

Ključno razdoblje utakmice bilo je između 33. i 41. minute, prvo je Onana obranio kazneni udarac Archera, da bi De Ligt (35) i Rashford (41) pogađali za 2:0 Uniteda. Konačni je rezultat postavio Garnacho (90+6) na samom kraju utakmice.