REAKCIJA NAKON PORAZA

Lovro Majer smiruje nervozu: Mislim da nemamo razloga za brigu

12.10.2023 u 23:16

Nogometni reprezentativci Turske svladali su Hrvatsku 1-0 na rasprodanoj osječkoj Opus Areni, u sklopu skupine D kvalifikacija za odlazak na Euro iduće godine, a komentar je dao Lovro Majer

Prvi je ovo poraz Hrvatske u kvalifikacijama za Euro te vodeća Turska sada ima tri boda više, s tim da Hrvatska ima utakmicu manje. Tri boda iza izabranika Zlatka Dalića su Armenija i Wales.

Hrvatska je odigrala vrlo loše prvo i bolje drugo poluvrijeme, a dvoboj je odlučen u 30. minuti kada je veliku pogrešku napravio hrvatski vratar Livaković koji je istrčao, a lako ga je prebacio i za tri boda Turske pogodio Yilmaz.

'Nije to bila naša dobra utakmica, Turci bili bolji, mogli su još zabiti u prvom dijelu, ali i mi kasnije u drugom poluvremenu. Sve je je to sastavni dio nogometa, ne možemo svaki put odigrati dobro i biti najbolji. No mislim da nemamo razloga za brigu', rekao jeza Nova TV Lovro Majer koji je svojim ulaskom unio živost.

'Dobro sam se pripremao, osjećao sam se super, žao mi je situacije što nije gol, ali lakše je, kad ne zabiješ, da je bilo zaleđe.'

Majer s puno optimizma gleda na nastavak kvalifikacija.

'Mi smo fokusirani na prolaz. Želimo to prvo mjesto, ali idemo utakmicu po utakmicu. Pred nama je utakmica kod Walesa, idemo pobijediti, uzeti tri boda.'

• +64
Hrvatska - Turska, kvalifikacije za Euro 2024. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Ujedno je ovo prvi domaći poraz Dalićeve Hrvatske u svim kvalifikacijskim ciklusima, dok je novi turski izbornik, Talijan Vincenzo Montella, tako imao odličnu i pobjedničku premijeru na novom poslu.

Hrvatskoj slijedi gostovanje kod Walesa. Ta se utakmica igra u nedjelju s početkom u 20.45 sati.