05.11.2013 u 22:39

• +14

4. kolo Lige prvaka

Izvor: Reuters / Autor: Giorgio Perottino

U četvrtom kolu Lige prvaka u skupini D Manchester City je kod kuće sredio moskovski CSKA 5:2, dok je do gostujućih bodova stigao Bayern pobjedom od 1:0 kod Viktorije Plzen zahvaljujući Mariju Mandžukiću

Zabio je hrvatski reprezentativac u 65. minuti glavom nakon ubacivanja Philippa Lahma. Ubacio je Bayernov kapetan s desne strane, a Mandžukić je glavom malo iskosa s lijeve strane ruba peterca pogodio dalji kut i tako zabio svoj drugi ovosezonski gol u Ligi prvaka, a deseti u isto toliko odigranih službenih utakmica. Prvi u Ligi prvaka je zabio u 1. kolu protiv CSKA.

Mandžukića je trener Pep Guardiola uveo u igru samo šest minuta prije postignutog gola, a hrvatski mu se napadač odužio na najbolji način.

Dodajmo kako je Bayern kod Viktorije Plzen ostvario devetu uzastopnu pobjedu u Ligi prvaka i time izjednačio rekordan Barcelonin niz u natjecanju.

Katalonskom je velikanu isto uspjelo sezone 2002/03, dok je Bayern devet trijumfa vezao krajem prošle i početkom ove sezone.

U drugoj utakmici skupine Manchester City je na Etihadu s 5:2 savladao moskovski CSKA uz hat-trick Alvara Negreda i dva gola Sergija Agüera. Agüero je ujedno Negredu asistirao za njegov prvi gol, kod drugog ga je poslužio Samir Nasri, a kod posljednjeg James Milner. Oba je gola za CSKA zabio Seydu Doumbia. Prvi nakon što je zaobišao vratara bla nakon sjajne asistencije Pantusa Wernblooma u prostor, a drugi iz jedanaesterca koji je prethodno sam izborio.

Viktoria - Bayern 0:1, strijelac je Mario Mandžukić

Manchester C. - CSKA 5:2, sažetak