NOVI PORAZ

'Medvjedi' na još jednom gostovanju bez bodova!

17.02.2015 u 19:59

Hokejaši Medveščaka upisali su novi poraz u KHL-u. U svojoj 58. utakmici regularnog dijela sezone poraženi su na gostovanju kod Vitjaza s 3:1 (1-1, 0-0, 2-0)

Medveščak je u Podolsku odigrao svoju posljednju gostujuću utakmicu sezone, a u napetoj i neizvjesnoj utakmici pobjednik je odlučen tek u posljednjoj trećini.

Bill Thomas je u 9. minuti imao odličnu priliku da načme mreže kada je uspio osvojiti pak i sjuriti se sam prema golmanu unatoč igraču manje Medvjeda, no Harri Sateri je uspio obraniti njegov udarac. Mark Owuya je odličnom obranom održao nulu na semaforu obranom Dmitriju Šitikovu u 13. minuti. Ipak, u 16. minuti Owuya je bio bespomoćan, Vitezi su preko Aleksandra Kučarjavenka uspjeli iskoristiti svoj drugi powerplay za 1:0. Vitezi su u prvoj trećini imali 13 udaraca prema golu zagrebačke momčadi.

U 26. minuti solidnu su priliku pred Sateriem imali Mike Glumac i Edwin Hedberg, no finski golman uspio je obraniti oba udarca. U 32. minuti Medvjedi su konačno uspjeli smjestiti pak u mrežu Vitjaza. Strijelac je bio Thomas, a velike zasluge idu Hedbergu i Geoffu Kindradeu koji su upisali asistencije.

U posljednju su trećinu obje momčadi ušle dosta oprezno, a u 47. minuti Vitezi su stigli do novog vodstva. Strijelac je bio Georgij Berdjukov. 2 minute prije kraja utakmice Šikitov je mogao i definitivno potvrditi pobjednika kad mu se otvorio put prema golu zagrebačke momčadi, ali Mark Popovic je u zadnji čas uklizio te su suci dosudili kazneni udarac koji je Owuya obranio. Trener Shedden odmah nakon toga pokušao je s vađenjem golmana, ali rezultat je bio suprotan željama Medvjeda – Vitezi su uspjeli osvojiti pak, i Kučerjavenko jepoentirao u praznu mrežu zabivši tako svoj drugi pogodak i postavivši konačan rezultat.

VITJAZ PODOLSK – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
PODOLSK – Ledena palača. Gledatelja: 1820. Suci: Belov, Jerabek, Palej, Fatejev.