ŠEST UTAKMICA

Mršav učinak Rudeža u porazu Minnesote, Warriorsi opet pobjeđuju

01.01.2016 u 10:33

Hrvatski košarkaški reprezentativac Damjan Rudež nakon 10 dana i četiri utakmice u kojima nije dobio niti sekunde na parketu, u četvrtak je napokon ponovno zaigrao u dresu Minnesota Timberwolvesa u 90-115 porazu na gostovanju kod Detroit Pistonsa, te je za 9:19 minuta provedenih na parketu postigao tri koša (šut za dva 0-2, trica 1-3) uz jedan skok

Minnesota je u Detroitu držala rezultatski priključak tijekom prve tri četvrtine, ali domaći su serijom dalekometnih pogodaka u završnih 12 minuta na kraju stigli do uvjerljive pobjede.

Andre Drummond (23, 18 skokova) i Kentavious Caldwell-Pope (22) predvodili su Pistonse do 18. pobjede ove sezone, dok prvi izbori s posljednja dva "drafta" Karl-Anthony Towns (22, 9 skokova) i Andrew Wiggins (21) nisu uspjeli spriječiti 21. ovosezonski poraz Wolvesa.

Prvaci Golden State Warriorsi oporavili su se dan nakon teškog 91-114 poraza na gostovanju kod Dallas Mavericksa 114-110 pobjedom kod druge momčadi iz Teksasa Houston Rocketsa iako zbog ozljede lista ponovno nisu mogli računati na svog prvog igrača Stephena Curryja. U Houstonu je zablistao Klay Thompson koji je ubacio 38 poena, Andre Iguodala je s klupe dodao 20, dok je Draymond Green ostvario svoj peti ovosezonski "triple-double" učinak sa 10 poena, 11 skokova i 16 asistencija. Kod Rocketsa su najbolji bili James Harden (30) i Dwight Howard (21, 13 skokova). Warriorsi su s omjerom 30-2 i dalje uvjerljivo na vrhu Zapadne konferencije i čitavog NBA-a, dok Rocketsi usprkos negativnom omjeru 16-18 i dalje drže poziciju koja vodi u doigravanje, trenutačno su sedmi na Zapadu.

Iznenađenje večeri priredili su Milwaukee Bucksi koji su kao gosti svladali Indiana Pacerse sa 120-116. Gosti su mogli i lakše ostvariti pobjedu jer su pet minuta prije kraja poveli sa 109-93, ali domaći su se uspjeli primaknuti na 117-114 uz napad, no Monta Ellis je promašio tricu za izjednačenje 15 sekundi prije kraja, a do kraja dvoboja su Bucksi s linije slobodnih bacanja uspjeli sačuvati prednost. Khris Middleton (33) predvodio je Buckse, koji su i dalje na dnu skupine Central s omjerom 13-21, a Paul George (31) Pacerse, koji su drugim porazom zaredom pali na omjer 18-14.

Vodeći sastav skupine Northwest Oklahoma City Thunder teže od očekivanog je na svom terenu nadvisio ove sezone ispodprosječne Phoenix Sunse sa 110-106. U posljednje dvije minute ušlo se s rezultatom 102-102, a onda je Kevin Durant s dva pogotka doveo Thunder u prednost od 106-102 koju je preciznim izvođenjem slobodnih bacanja u završnici zadržao Russell Westbrook. Westbrook se sa 36 poena i 12 asistencija na kraju bio i najbolji strijelac Thundera, Durant je dodao 23 ubačaja, dok su se kod Sunsa istaknuli TJ Warren sa 29 koševa i 9 skokova, te PJ Tucker sa 22 pogotka.

Los Angeles Clippersi ostvarili su petu uzastopnu pobjedu u gostima svladavši New Orleans Pelicanse sa 95-89. JJ Redick (26) i DeAndre Jordan (11, 20 skokova) bili su najbolji kod Clippersa, a Ryan Anderson (17) i Anthony Davis (14, 15 skokova) kod Pelicansa.

Utah Jazz je uvjerljivo na svom terenu svladao Portland Trail Blazerse sa 109-96 ponajprije zahvaljujući odličnom šutu za tricu, 15 pogođenih trica novi je rekord kluba. Dvoboj je praktički bio riješen u drugoj četvrtini koju je Utah dobila sa 32-14, a u trećoj četvrtini prednost domaćeg sastava narasla je i na 29 razlike. Trey Burke (27) i Gordon Hayward (23, 10 skokova) bili su najbolji kod Jazza, a CJ McCollum (32) kod Blazersa.

10. Sacramento 32 12 20
11. Minnesota 33 12 21