KVALIFIKACIJE ZA EURO

Očajna Hrvatska potučena do nogu od Norveške

06.09.2015 u 17:19

Hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je neugodan poraz u Oslu. Norvežani su slavili rezultatom 2:0, a izbornik Niko Kovač bit će pod velikim pritiskom nakon jedne od najgorih utakmica izabrane vrste u njezinoj povijesti...

Sastav Norveške: Nyland – Hogli, Hovland, Elabdellaoui, Forren – Tettey, Johansen, Henriksen, Skjelbred – Soderlund, Berget

Sastav Hrvatske
: Subašić – Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Srna - Brozović, Modrić, Rakitić, Perišić – Pjaca, Mandžukić

Skupina H, 8. kolo:

Norveška - Hrvatska 2:0 (Berget 51, 69)

Tijek utakmice:

Kraj - gotovo je, Norveška je preskočila danas očajno slabu Hrvatsku na ljestvici
90' - utakmica pri kraju, kao i naša muka
75' - probao je Mandžo petom, ali bezuspješno
69' - goool za Norvešku! Opet Berget, opet lažnjak, opet u bliži kut Subašića!
66' - Modrić izgubio loptu, Skjelbred krenuo sam prema golu, ali u duelu s Vrsaljkom suđen prekršaj za Hrvatsku!
65' - ušao je Olić, Hrvatska zasad bez pravih prijetnji nakon gola
56' - Berget oštro ubacuje, Subašić na mjestu
52' - odmah nova šansa Mandžukića, ali njegov pokušaj loba odlazi preko gola
51' - goool za Norvešku! Berget je nakon krasnog lažnjaka zabio pokraj Subašića!
49' - sada škarice Mandžukića, ali Nyland na mjestu!
48' - Mandžukić nije uspio zabiti! Pucao je glavom nakon ubačaja Srne, ali lopta odlazi malo pokraj vratnice
47' - fantastičan prodor Perišića po desnoj strani i ubačaj za Mandžukića koji nije uspio zahvatiti loptu
Poluvrijeme - po jedna neiskorištena prilika za svaku ekipu u vrlo slabih 45 minuta
43' - šansa za Hrvatsku! Ćorluka je glavom proigrao Mandžukića, a ovaj pucao u dalji kut, no Nyland je to uspješno skinuo!
39' - loša kombinacija nakon slobodnjaka otvorila je kontru Norveškoj, ali Vida čisti
29' - prva prava šansa! Forren nakon prekida puca iz blizine, ali Subašić sjajno brani!
28' - Brozović puca s dvadesetak metara, ali pokraj gola
25' - Skjelbred ubacio, Subašić pokupio loptu...još nema izrazitih prilika
15' - Perišić prijeti iz daljine, Nyland siguran
12' - Nyland je u zadnji čas izbio ispred jurećeg Perišića
11' - Forren je opalio iz slobodnjaka, ali bezopasno
6' - nekoliko kornera domaćina, naša obrana zasad sigurna
1' - dvoboj u Oslu je počeo

Nedjelja je dan odluke za hrvatsku nogometnu reprezentaciju. Izbjeći poraz u Norveškoj znači doći vrlo blizu izravnoj kvalifikaciji na Euro iz skupine H, a evenatualna pobjeda brzo bi izbrisala loš dojam dvoboja protiv Azerbajdžana u četvrtak.

Hrvatska je na Maksimiru pobijedila Norvešku 5:1 u dvoboju u kojem je sve ulazilo u mrežu, a sada to Kovačevi izabranici moraju ponoviti i u Oslu.

Izbornik je odlučio ponovo igrati s Pjacom i Mandžukićem u vrhu napada, a umjesto Badelja, ovaj je put Brozović dobio priliku od prve minute, dok će Mateo Kovačić ponovo sjediti na klupi.

Nema sumnje, radi se o utakmici u kojoj će ljubitelji nogometa zasigurno uživati, nadajmo se i s pozitivnim završetkom. Pratite ju ovdje u našem tekstualnom prijenosu!