MAXtv PRVA LIGA

Osijek opet treći, veliki kiks vratara Matkovića

20.11.2016 u 16:50

U pretposljednjoj utakmici 16. kola MAXtv Prve lige, u Vinkovcima se igrao 47. slavonski derbi, između Cibalije i Osijeka, a iz kojeg su kao pobjednici izišli igrači Zorana Zekića koji su pobijedili 2:0

Osijek je nastavio utrku s Hajdukom za treće mjesto, s time što je nakon kiksa Dinama protiv Istre, sada i drugo mjesto nadohvat ruke.

Međutim, Osijek se u slavonskom derbiju protiv Cibalije prilično mučio za bodove. Na vinkovačkom stadionu bilo je žustro, borbeno i zanimljivo, a u prvom poluvremenu obje momčadi imale su po dvije konkretne prilike.

U 17. minuti Vojnović je na nekih 15 metara lijepo primirio jedno proigravanje te iz okreta pucao prema golu domaćina, ali pogodio je vratnicu.

Samo minutu kasnije, Cibalia je uzvratila. Nakon ubačaja Baše, Dabro je dobio loptu, no nije je uspio dobro zahvatiti pa je ta prilika ostala neiskorištena.

Završnicu prvog dijela obilježile su još dvije prilike. U 41. minuti, nakon odličnog ubačaja Čuljka, Baša je pucao glavom, no malo pokraj gola.

I onda, koju sekundu prije odlaska na odmor, Zgrablić je izbijao loptu s gol-crte, nakon što je Matković uspio zaustaviti Kneževićev udarac.

U drugom dijelu bilo je još sadržajnije, a vidjeli smo i jedan pogodak.

Prvu su prijetnju stvorili gosti, Knežević je pucao iskosa, ali Matković je uspio izbiti loptu u korner. Potom je i Lapo, nakon jednog slobodnog udarca a kada je lopta bila relativno blizu aut-linije, pucao direktno na gol, no Matković se nije dao iznenaditi.

Ipak, u 61. minuti, gosti su u jednom napadu čak tri puta pucali prema golu. Prvo je Perošević loše zahvatio loptu, potom je Lapo loptu udario glavom ali i pogodio vratnicu, da bi tek u trećem pokušaju Ejupi našao put do mreže gola domaćih. Bio je to njegov šesti ovosezonski pogodak.

Neizvjesnost je potrajala do samog kraja. Međutim, u 88. minuti, Gabrijel Boban mogao je riješiti sve dileme, ali do tada odlični vratar Matković zaustavio je i taj njegov udarac s nekih osam metara.

No domaći je vratar svoj odličan nastup pokvario u posljednjim sekundama utakmice. Pušić je poslao jednu dugu loptu, koja je praktički već bila u Matkovićevu posjedu, ali nakon nespretne reakcije lopta mu je prošla kroz noge, što je Boban kaznio pogotkom za 2:0. I potvrdio pobjedu, odnosno osvajanje svih triju bodova.

Cibalia Osijek 0:2
Slaven Belupo Rijeka 17:00