WTA PALERMO

Petra Martić pokazala deset godina mlađoj Kolumbijki koliko još ima 'dinamita'

16.07.2024 u 23:50

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Palermu nakon što je u prvom dvoboju pobijedila Kolumbijku Emilianu Arango sa 6:2, 6:3.

Martić, koja je trenutačno na 99. mjestu WTA ljestvice, je za pobjedu protiv 120. tenisačice svijeta trebala 78 minuta igre.

Prvi break je napravila kod 2:1, a potom je pri rezultatu 5:2 još jednom oduzela servis 23-godišnjoj kolumbijskoj tenisačici. Na koncu je deset godina starija Martić dobila prvi set sa 6:2 za 34 minute igre.

U drugom setu ključnim se pokazao osmi gem, Martić je napravila break za 5:3, a potom sigurno odservirala za pobjedu.

Bio je to njihov prvi međusobni susret.

U idućoj rundi Martić očekuje prva nositeljica Kineskinja Qinwen Zheng koja je lako porazila Talijansku Saru Errani sa 6:3, 6:2.

Martić i Zheng, koja je trenutačno sedam tenisačica svijeta, do sada nisu igrale međusobno.