BRA-NJE 1:7

Povijesni poraz Brazila i trijumf njemačkih majstora!

08.07.2014 u 21:34

Do sada, najteži poraz u povijesti brazilske reprezentacije bio je onaj protiv Urugvaja 1920. Sada su im ga nanijeli Nijemci, i to na Svjetskom prvenstvu na domaćem terenu. Također, dvije najveće pobjede u polufinalu bile su one iz 1930., kada su oba završila 6:1

BRA - NJE 1:7 (Oscar 90' / Muller 11', Klose 22', Kroos 24',25', Khedira 29', Schürrle 69', 79')

90+1' gotovo je. Novi najteži poraz Brazila u povijesti. Nova najveća pobjeda u polufinalu u povijesti. Novi najbolji strijelac Svjetskih prvenstava u povijesti...
90' gol za Brazil. Oscar je zabio za 1-7.
90' Ozil je upravo promašio izglednu priliku.
89' Brazilci su imali priliku smanjiti rezultat, ali kad ne ide...
79' i još jedan. 7-0, strijelac je još jednom Schürrle.
76' izlazi Khedira, ulazi Draxler.
69' i 6-0. Schürrle se pridružio listi strijelaca.
67' Julio Cesar još jednom spašava brazilski gol.
61' Julio Cesar spašava Brazil još jednog gola. Najteži brazilski poraz u povijesti datira iz 1920., kada su ih Urugvajci porazili 6-0.
60' brazilska publika je uzela Freda na pik. Premda daleko od vrhunskog igrača, zasigurno nije glavni i odgovorni režiser ove katastrofe.
58' Klose izlazi, Schürrle ulazi.
53' Neuer opet brani.
52' u sad već revijalnoj utakmici za koju domaćini priželjkuju da što prije završi, Brazil je imao priliku smanjiti rezultat ali Neuer brani.
46' u pokušaju da spasi što se spasiti da, Scolari je izvukao Hulka i Fernandinha, a uveo Ramiresa i Paulinha.
46' počelo je drugo poluvrjeme.
45'- završilo je prvo poluvrijeme. Salvama zvižduka Brazilci kreću prema svlačionici. Nijemci imaju svaki razlog za zadovoljstvo
38'- Nijemci ne popuštaju... gotovo svaka akcija je prilika. Moglo bi biti stvarno gadno
29'- GOLLLLLLLLLLLL! Sada se Kroos revanširao Khediri za asistenciju
25'- GOLLLLLLLLLL! Brazil se potpuno raspao. Fernandinho gubi loptu, a ponovo pogađa Kroos
24'- GOLLLLLLLLLL! Još jedna izigrana akcija i Kroos pogađa lijevicom s ruba 16-erca
22'- GOLLLLLLL! Nakon odlične kombinacije pogodio je Klose i tako s 16 golova postao najbolji strijelac u povijesti Svjetskih prvenstava.
17'- Marcelo je prošao s lijeve strane u 16-erac, Lahm mu izbija loptu u korner. Brazilci žele 11-erac, nisu ga dobili
11'- GOLLLLLLLLLLL! Nakon kornera s desne strane, Muller ostaje neshvatljivo sam i poentira iz voleja s peterca
7'- najbolja akcija utakmice! Prodor po desnoj strani Lahma i ubačaj u sredinu, Khedira puca iz voleja ali blokirao je Dante
4'- Hulk prolazi po lijevoj strani, ali njegovo ubacivanje za Bernarda čita Neuer
3'- prvi pokušaj prema golu. Pucao je Marcelo, iz poprilične udaljenosti, ali otišlo je pokraj gola
0'- utakmica je počela...

BRA: Júlio César-Maicon, David Luiz, Dante, Marcelo-Luiz Gustavo, Fernandinho-Hulk, Oscar, Bernard-Fred.
NJE: Neuer-Lahm, Hummels, Boateng, Höwedes-Schweinsteiger, Khedira-Müller, Kroos, Özil-Klose.

Do sada, i jedni i drugi ostvarili su četiri pobjede (jednu poslije jedanaesteraca) i jedan remi. Brazil je na putu prema polufinalu u grupi pobijedio Hrvatsku i Kamerun te remizirao s Meksiko, da bi u eliminacijskoj fazi izbacili Čile i Kolumbiju. Nijemci su u grupi bili bolji od Portugala i SAD-a, remizirali s Ganom, da bi u eliminacijskoj fazi bili bolji od Alžira i Francuske.