Rukomet je jedan od najdinamičnijih i najuzbudljivijih sportova, ali kad uzmemo u obzir novac koji se vrti u tom sportu, smiješno ga je i uspoređivati s nogometom, košarkom, tenisom i još nekim sportovima.
Najbolji igrači svijeta imaju godišnja primanja kao prosječni igrači SHNL-a. O ozbiljnim plaćama u elitnim nogometnim klubovima je bespredmetno i pričati.
Kažemo li da je nedavno najbolji rukometaš svijeta Mathias Gidsel potpisao novi, bogatiji ugovor s njemačkim Füchse Berlinom (s 40 na 50 tisuća eura mjesečno), onda je jasno kakav se mizeran novac vrti u ovom sportu.
Klubovi, osim ako nisu bogata sportska društva poput Barcelone ili PSG-a, ili ako nemaju bogate vlasnike i brojne sponzore ne opstaju.
Tako su se u bliskoj prošlosti preko noći raspali i ili životare višestruci prvaci Europe kao što su Ciudad Real, HSV i Vardar. Da je novac najveći problem rukometa, potvrdio je i legendarni Vlado Šola. Bivši zlatni hrvatski golman gostovao je na jednom panelu na kojem je istaknuo kako čak i osvajanje rukometne Lige prvaka ne znači nužno financijski dobitak, već klubovi često završe u minusu.
'Dođete li do finala, vi ćete zapravo ostati dužni. Čak i ako osvojite Ligu prvaka, nećete zaraditi da možete pokriti troškove igranja utakmica cijele sezone. Ova ekonomska strana rukometa je poražavajuća i ona je najveći problem ovog sporta. Kad bi ljudi koji vode EHF bili malo pametniji i kad bi drugačije postavili stvari, naš sport bi imao veliku perspektivu jer imamo podatke da smo drugi najgledaniji sport, odnosno prvi najgledaniji dvoranski sport u Europi. Imamo svoju publiku, imamo svoju nišu, ali očito je da nemamo dovoljno razvijen sustav', rekao je Šola.