LALIGA

Real Sociedadu bilo bi bolje da ne igra na svom stadionu; Luka Sučić bez minuta

29.08.2024 u 00:02

Nogometaši Real Sociedada su po drugi put u novoj sezoni doživjeli poraz pred domaćim navijačima u španjolskoj LaLigi, a pobjedu 2:1 (1:1) na Reale Areni u San Sebastianu ostvario je Alaves.

Iako je Real Sociedad u 29. minuti ostao s igračem manje, nakon isključenja Mikela Oyarzabala, domaća momčad je povela u 32. minuti golom Braisa Mendeza. No, uslijedio je preokret.

Asier Villalibre je u petoj minuti dodatka na kraju prvog poluvremena realizirao kazneni udarac za 1:1, a u 77. minuti je novopridošli igrač Toni Martinez u debiju postigao svoj prvi pogodak za Alaves koji je tako došao do prve pobjede u San Sebastianu nakon šest godina.

Hrvatski reprezentativac Luka Sučić ponovno je ostao na klupi za pričuve Real Sociedada.

Hrvatski veznjak Stanko Jurić odigrao je čitav susret za Valladolid koji je u srijedu odigrao 0:0 s Leganesom.