09.12.2015 u 19:50

• +7

Liga prvaka, skupina F: Dinamo - Bayern

Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

U posljednjem kolu grupne faze skupine F Lige prvaka Bayern je na Maksimiru pobijedio Dinamo 2:0 golovima Lewandowskog, a domaći mogu žaliti zbog promašenih prilika Soudanija...

Sastav Dinama: Eduardo - Pinto, Sigali, Tavarel, Pivarić - Antolić, Goncalo, Rog - Ćorić, Soudani, Fernandes

Sastav Bayerna: Ulreich - Rafinha, Benatia, Martinez, Lahm - Alonso, Rode, Kimmich - Green, Ribéry, Lewandowski

Liga prvaka, skupina F

Dinamo – Bayern 0:2 (Lewandowski 61, 64)

Tijek utakmice

Kraj - zaslužena pobjeda gostiju, ali Dinamo može žaliti zbog propuštenih šansi
88' - Vidal je izborio penal, Müller pogodio vratnicu!
70' - dvije velike šanse za Dinamo...tresla se greda, čistilo se s gol linije, Pivarić je bio taj koji nije uspio zabiti
69' - Bayern u drugom dijelu djeluje kao jako ozbiljna momčad i Dinamo to teško prati
64' - goool za Bayern! Lewandowski se sjurio prema Eduardu i ponovo zabio!

61' - goool za Bayern! Sjajno je glavom zabio Lewandowski!

55' - Fernandes! Oštar udarac s desne strane, Ulreich odlično brani
53' - opet Muller, ali njegov udarac brani Eduardo
47' - Ušao je Müller i odmah zaprijetio nakon kornera nogom, ali neprecizno
Poluvrijeme - Dinamo vrlo dobar, Bayern ispod svog nivoa..sve je moguće u nastavku
44' - nova velika šansa! Ulreich je odletio u prazno, Soudani glavom nije uspio pogoditi praznu mrežu
32' - opasan slobodnjak Xabija Alonsa odlazi pokraj gola
26' - Soudani sam pred Ulreichom, ali Nijemac brani! Kakva šansa!
24' - Soudani je povukao desnom stranom, ali zatim pucao preko gola
17' - sad je Ribery izbio pred golmana Dinama, ali ovaj ga je zaustavio
10' - Lewandowski sam pred Eduardom! Uspio je provući loptu, ali čisti prije gol linije obrana Dinama
9' - Ribery! Klasični prodor Francuza, opasan udarac, ali Eduardo je na mjestu
6' - krasna akcija Ćorića i Roga, na kraju pica Pivarić i Ulreich mora intervenirati...nakon kornera puca i Antolić, Ulreich opet brani!
4' - Benatia puca glavom neprecizno nakon kornera
2' - sjajan dribling Pinta, ali loš ubačaj za Fernandesa...Dinamo dobro krenuo
1' - susret je počeo

Avantura 'modrih' u Europi završava ove srijede na Maksimiru. Impresivna pobjeda protiv Arsenala nije bila dovoljna za europsko proljeće i Mamićeva momčad ima priliku večeras se protiv velikog Bayerna oprostiti od natjecanja u što boljem mogućem izdanju.

Dinamo je u Münchenu izgubio s čistih 5:0, no u ovoj utakmici trebalo bi biti bolje jer je Bayern u Zagreb došao bez sedam bitnih igrača i nije mu nužna uvjerljiva pobjeda.

Niti Bayernu niti Dinamu ništa ne znače bodovi iz ovog susreta. Igra se za prestiž i novčani bonus Uefe. No, baš takve utakmice znaju biti zabavne i atraktivne...