LIGA PRVAKA - 4. KOLO

Sretni Chelsea, poraz Barce, preokret ManU-a

07.11.2012 u 20:31

U srijedu će biti kompletirano četvrto kolo Lige prvaka. Na rasporedu je osam utakmica u skupinama E, F, G i H, a najzanimljivije trenutke pratite u tekstualnom prijenosu tportala

Polako se raspliće situacija u skupinama Lige prvaka, a danas bi pojedini klubovi mogli osigurati osminu finala najbogatijeg nogometnog natjecanja.

U najboljem položaju su Šahtar, Manchester United i Barcelona, ali isto tako nitko od ostalih 13 klubova iz skupina E, F, G i H nije izgubio šanse za prolaz iako je to za neke samo teorija.

Najzanimljiviji dvoboj je na Stamford Bridgeu gdje aktualni europski prvak Chelsea dočekuje Srnin i Eduadov Šahtar, a spomenimo kako je Mandžukićev Bayern domaćin slabašnom Lilleu.

SKUPINA E

Chelsea – Šahtar 3:2 - kraj

90+4' - 3:2 - Moses je nakon kornera zabio za tri boda
47' - 2:2 - Srna je dodao s desne strane, a Willian je drugi puta na pravom mjestu
40' - 2:1 - kontra Engleza, Pjatov je izašao i glavom pokušao očistiti situaciju, ali lopta je došla do Oscara koji pogađa prazna vrata, katastrofalan dan ukrajinske jedinice
9' - 1:1 - gosti su se brzo vratili, dobra akcija Šahtara, povratna lopta Fernandinha na 11 metara gdje je bio precizni Willian
6' - 1:0 - kakva pogreška Ukrajinaca, vratar Pjatov je napucao Torresa, a lopta je otišla u mrežu
- Srna je u prvih 11 s kapetanskom vrpcom, dok je Eduardo među rezervama

Juventus – Nordsjaelland 4:0 - kraj

75' - 4:0 - Quagliarella je našao put do mreže sa oko šest-sedam metara glavom
37' - 3:0 - gosti će kući pune mreže, Giovinco je pogodio nakon brze kontre
23' - 2:0 - bizaran pogodak, Vidal je uklizao na loptu koja je iz teške situacije završila u mreži Norrdsjaellanda
6' - 1:0 - Isla je pronašao Marchisija, a ovaj ne griješi

Valencia – BATE Borisov 4:2- kraj

86' - 4:2 - lakše diše Mestalja nakon što je Feghouli zabio svoj drugi pogodak
83' - 3:2 - poigravanje u obrani Valencije kaznio je Mozolevski
53' - 3:1 - Renan Bressan je vratio malu nadu godtima
51' - 3:0 - Feghouli je razveselio navijače 'šišmiša', izašao je pred suparničkog vratara i bio smiren
29' - 2:0 - Soldado je siguran s bijele točke
26' - 1:0 - ludilo na Mestalli prouzročio je Jonas

Bayern – Lille 6:1 - kraj

66' - 6:1 - opet je krenuo Bayern, Kroos je strijelac sa 16 metara nakon asistencije raspoloženog Lahma
58' - 5:1 - Kalou je smanjio veliko vodstvo domaćina sjajnim udarcem, a pomogla je i greda
33' - 5:0 - ubačaj Lahma, a na pravom mjestu je za hat-trick Pizarro
28' - 4:0 - navijači Bayerna su u transu, opet se Pizarro najbolje snašao nakon ubačaja s desne strane
23' - 3:0 - ovo izgleda na katastrofu Lillea, Robben je opalio, a Balmont skrenuo loptu u vlastitu mrežu
18' - 2:0 - Pizarro se upisao u strijelce, već u ranoj fazi sve riješeno
5' - 1:0 - Schweinsteiger je odlično pogodio iz slobodnjaka
- Mandžukića nema u momčadi Bayerna niti na klupi za pričuve. Razlog izbivanja prvog strijelca njemačkog prvenstva je prehlada.

SKUPINA G

Benfica – Spartak M. 2:0 - kraj

76' - isključen je Spartakov Nicolas Pareja, penal za Benficu, no Oscar Cardozo je pogodio gredu
69' - 2:0 - Oscar Cardozo je svojim drugim golom bacio Moskovljane na koljena
55' - 1:0 - Oscar Cardozo je nebeskim skokom dobro pogodio glavom za prednost

Celtic – Barcelona 2:1 - kraj

90+1' - 2:1 - Messi je iz blizine neumoljiv
83' - 2:0 - pogreška Barcine obrane, a Watt je u svojem debiju kao 18-godišnjak zabio gol Kataloncima
21' - 1:0 - nakon kornera najviši u skoku je Wanyama

SKUPINA H

Cluj – Galatasaray 1:3 - kraj

74' - 1:3 - Cluj će sanjati Buraka Yilmaza koji je stigao do hat-tricka
61' - 1:2 - kratko su se veselili domaći navijači, jer je Burak Yilmaz opet pogodio
53' - 1:1 - Sougou je pogodio za izjednačenje
18' - 0:1 - bio je to ubačaj s desne strane, a na pravom mjestu je Bürak Yilmaz

Braga – Manchester United 1:3 - kraj

90+2' - 1:3 - Hernandez je zaključio priču
84' - 1:2 - preokret Manchestera, s bijele točke precizan je Rooney
80' - 1:1 - Van Persie se pokazuje kao pun pogodak ManU-a iz utakmice u utakmicu
51' - 1:0 - Portugalci su poveli s 11 metara koju je izveo Alan